Holokaust: Zločin proti lidstvu přehled

Holokaust: Zločin proti lidstvu
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13729/bmid_holokaust-zlocin-proti-lidstvu-MFU-13729.jpg 4 46 46

Historie pronásledování a fyzické likvidace Židů za 2. světové války. Literatura faktu. Tematicky členěný text popisuje proces "konečného řešení židovské otázky" od postupné společenské izolace a lidské degradace židovského obyvatelstva po jeho vyvražďování v koncentračních táborech. Plastický a velmi působivý obraz snad nejhorší kapitoly dějin 20. stol. čerpá z materiálů, dokumentů a svědectví, která nashromáždili dokumentaristé pro stejnojmenný televizní seriál. Marginálie v textu obsahují autentické výpovědi pamětníků.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Holokaust , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Holokaust: Zločin proti lidstvu. Přihlašte se a napište ho.

Nikola086
01.04.2023 4 z 5

Výborný historik Guido Knopp sepsal do jedné knihy vše podstatné k pochopení holocaustu, jakožto jednoho z největších zločinů v dějinách lidstva. Nechybí ani úryvky z rozhovorů a pamětí přeživších.
Kniha je velmi čtivě napsaná a zajímavě zpracována.

Metcheque
16.02.2021 4 z 5

Skutečně detailní kniha o tom, jaké bylo ideologické pozadí holocaustu, jak začal, jaký měl průběh v jednotlivých zemích a jak se lišily jednotlivé vyhlazovací tábory. Trochu popularizační, ale i tak informačně velmi cenná.

rumund
20.11.2020 5 z 5

Opět další perfektně napsána kniha o historii.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Holokaust: Zločin proti lidstvu v seznamech

v Právě čtených1x