Horečka nad ránem přehled

Horečka nad ránem https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318383/mid_horecka-nad-ranem-dE8-318383.jpg 4 108 108

Švédsko, 1945. Miklós, maďarský básník a novinář, přežil hrůzy koncentračního tábora Bergen-Belsen a zvádl i cestu lodí do nemocnice na ostrově Gotland, kde se má zotavit. Místo toho si však vyslechne krutou diagnózu: podlé lékaře mu zbývá nanejvýš půl roku života. Miklós se nehodlá vzdát a pouští se do boje s osudem. Napíše dopis všem sto sedmnácti maďarským dívkám a ženám, které pocházejí ze stejného kraje jako on a léčí se po celém Švédsku podobně jako on – s jediným cílem: poznat lásku. Najde se některá, která mu odpoví?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Plus

Hajnali láz , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Horečka nad ránem. Přihlašte se a napište ho.

capar
26.10.2022 3 z 5

Pro nás už asi neuvěřitelné, že by si někdo takhle s někým dopisoval...Knížka je taková milá..Mladí lidé, velká láska na dálku, i přes to vše, co si stihli zažít (což si neumím stále představit, ač načteno mám hodně) dávají šanci životu a všemu, co k němu patří...za mě je fyzické uzdravení postavené vždy na uzdravení mysli, takže jsem těm jejich protestům a útěkům fandila, jelikož je uzdravovali...

VéjaTarabová
17.08.2022 3 z 5

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, ovšem vůbec to nebylo špatné. Příběh i styl vyjadřování mi připomíná tvorbu Bohumila Hrabala. Románek Mikóse a Lili nabírá nového spádu, vezmeme-li v potaz, že vychází ze skutečné události. Jinak mi obě hlavní postavy poměrně sedly, nic mě u nich vyloženě neštvalo. Děj plyne zvolna, spíše bez zvratů. Nemám moc v oblibě vypravování z pohledů více postav, zde to však díky úryvkům dopisů plynule přechází. Nenalézám zde příliš věcí, ke kterým se vyjádřit. Jednoduše silný příběh o neobvyklé lásce, vůli žít a velkých překážkách osudu.

„Dal si předsevzetí, že bude-li řeč o životně důležitých věcech, bude se přitom vždycky houpat na židli.“

DominaCZ
24.07.2022 1 z 5

Nijaký, suchý.
Ač na léčení, chovaj se tam jak fakani na intru a chodí to tam yebat do lesů a kde všude...to je špatný, to si měli ohlídat.
Dělá to z toho jakousi zoo.
Úryvky jsou malinký, z 99% o ničem.
Nevím, mně to nic neříká prostě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Horečka nad ránem v seznamech

v Právě čtených2x