Horkosladké esencie přehled

Horkosladké esencie
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444764/bmid_horkosladke-esencie-vXv-444764.jpg 4 30 30

Tri generácie, tri osudy a jedno prekliatie. Ani jednej z nich nie je dopriate spoznať esencie pravej lásky. Linda sa po rokoch vracia domov a zisťuje, že nič nie je také ako kedysi. Zdravotný stav jej starej mamy sa náhle zhoršil a matka pred ňou niečo skrýva. V rovnakom čase sa stretáva s Danielom, niekdajším najlepším priateľom, s ktorým sa nerozišli najlepšie, a odhaľuje šokujúce rodinné tajomstvo. Myslí si, že sa nemôže stať už nič horšie. No čo ak sa mýli? Po nehode na vianočnom večierku sa jej začnú snívať zvláštne sny a v nich objavuje ľúbostný príbeh mladého páru z obdobia druhej svetovej vojny. Hoci je Linda zmätená, časom sa dozvedá, že práve tieto sny sú kľúčom k dávno zabudnutej pravde. Ona jediná môže zlomiť dlhoročné rodinné prekliatie a oslobodiť sa zo začarovaného kruhu horkosladkých lások a sklamaní. Bude mať dosť sily a odvahy, aby zvládla prelomiť kliatbu? Prečítajte si horkosladký príbeh plný lásky, vášne a tajomstiev. Baja Dolce, autorka obľúbenej knižnej série Placebo, si pre vás opäť nachystala emocionálnu horskú dráhu s nečakanými zvratmi.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Horkosladké esencie. Přihlašte se a napište ho.

Karin94
21.11.2022 5 z 5

„Aj keby to mali byť posledné hodiny môjho života, umrela by som s úsmevom na perách.”

Toto bolo čo za knihu? Pri tomto príbehu ma autorka zabila hneď niekoľkokrát a to myslím doslovne. Doteraz nechápem, ako ma vedel dej chytiť od úplného začiatku tak neskutočne, že som nevedela o svete. Druhou vecou bolo, že som počas čítania nevedela, či mám plakať od smútku, či sa pri niektorých pasážach smiať alebo naopak, dostávať infarktové stavy. Mám pocit, že ak by sa autorka rozhodla pre akýkoľvek žáner, napíše to excelentne.

Opis prostredia z údolia a gaštanovej aleje je niekde, kde proste chcete byť.
Baja nám bude postupne odkrývať tajomstvá najdeného denníka, kde na pozadí príbehu bude spomenutá aj 2. svetová vojna a celé to bude veľmi zaujímavé.
Čo ma ale veľmi milo prekvapilo bola v knihe spomenutá nadprirodzenosť. Každý kto ma pozná vie, že fantasy nemám rada. Ale v tejto knihe to bolo niečo, čo sa tam úplne hodilo a ak by to tam nebolo, nebola by kniha až taká napínavá.

Tvrdohlavú, ale zato milú čucoriedku Lindu a jej najlepšieho kamaráta Danka, chlapca od diviakov (btw. vtipné meno pre priezvisko Reed, ako aj Katka Newmanová ), ktorí spolu vyrastali od detstva na panských sídlach so služobníctvom a koňmi som, keď nepočítam pani Olíviu, milovala z celej knihy najviac a čo som sa nasmiala na ich dialógoch, to bolo neuveriteľné. Baja to s humorom v knihách proste vie.
Taktiež som sa rozplývala nad starou mamou Olíviou a jej úžasnou povahou. Avšak úplne najviac som sa roztápala nad pasážou, keď jej hlavná hrdinka Linda čítala z denníka. To mi pripomenulo film Zápisník jednej lásky, ktorý patrí k mojim TOP.
Nie nadarmo je v anotácii napísané, že na vás čaká príbeh s troma osudmi žien a jedno prekliatie. Čo sa za tým skrýva, sa nechajte prekvapiť sami.

Kniha plná bolesti, nádeje, zabudnutia, ale aj o nekončiacích silných a stratených láskach, na ktorú len tak nezabudnete. Krásny príbeh, ktorý všetkým odporúčam.

Katalina23
07.08.2021 5 z 5

Krásna kniha ️

Knihajeradost
16.04.2021 5 z 5

Baja je paní Spisovatelka. Píše skvěle, poutavě a emotivně. Byl to krásně vymyšlený příběh, o prokletém rodě, plný bolesti. Do knihy jsem se velmi rychle začetla. Byla plná emocí a nečekaných zvratů. Cítila jsem zklamání, beznaděj, vztek (hlavně na Lindinu matku), smutek, ale i nádhernou sílu lásky u obou generací. Několikrát mi bylo Lindy i Olívie líto za to, co všechno musely, v životě, vytrpět. Když už jsem si myslela, že bude všechno v pořádku, tak jsem se teda pěkně mýlila. Párkrát jsem skoro dostala infarkt a říkala si, že takto to, v knihách, přece nebývá. Jenže v knize od Baji je možné vše.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Horkosladké esencie v seznamech

v dalších seznamech1x