Howlův putující zámek přehled

Howlův putující zámek https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453142/mid_howluv-putujici-zamek-Ioc-453142.jpg 5 262 262

Howlův zámek série

1. díl

První kniha z trilogie populární britské dětské autorky Diany Wynne Jonesové, která se stala předlohou pro celosvětově úspěšný animovaný film, u nás uvedený jako Zámek v oblacích (režie Hayao Miyazaki), je příběhem o lidské svobodě a o lásce. Dívenku Sofii zakleje zlá Čarodějnice z Pustiny ve vetchou stařenku, která se vydá do světa za štěstím. Dostane se až do obydlí obávaného čaroděje Howla, do zámku, jenž cestuje krajem. Sofie u Howla zůstane jako hospodyně a tak je vtažena do spletitých a záhadných událostí a vztahů. Do krásného mladého čaroděje se zamiluje, ale vymanit se z moci silné kletby je nesmírně obtížné. Zda se to nakonec podaří, nebudeme čtenáři prozrazovat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Volvox Globator

Howl's Moving Castle , 1986

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Howlův putující zámek. Přihlašte se a napište ho.

tka0313
30.04.2024 3 z 5

Nebylo to špatné, ale popravdě mě to nijak extra neohromilo. Asi jsem čekala víc.

HelVall
30.12.2023 4 z 5

Oddechové čtení, krásně napsané. Nelze se odpoutat. Vtipné i napívané. Vhodné pro děti i dospělé. Doporučuji

MB008
13.12.2023 5 z 5

Kniha přečtena na jedno posezení. Chytla od první věty a už nepustila. Několik světů. Hrdinka v "převleku" babky. Čaroděj a rugby tým. Drzý ohnivý skřítek. Ten příběh má všechno. A jistě, prokletí mohla být o něco více propracovaná stejně jako bojové scény (četla jsem českou verzi, nevím, kolik toho překlad vzal), ale kniha se rychle stala srdcovkou. Oddechové vtipné čtení a zajímavé postavy. Těším se na film, o kterém se říká, že je z pohledu Howla, zatímco kniha je spíše z pohledu Sofie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Howlův putující zámek v seznamech

v Právě čtených10x
v dalších seznamech6x