Hra o pizzu přehled

Hra o pizzu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30823/bmid_hra-o-pizzu-YfF-30823.jpg 3 112 112

V další ze svých kratších próz situovaných mimo právnické prostředí nás John Grisham po Trenérovi opět zavádí do zákulisí svého oblíbeného sportu – amerického fotbalu. Rick Dockery, druhý záložní quarterback Cleveland Browns, zaviní prohru svého týmu v zápasu o titul mistra americké ligy a je okamžitě propuštěn. Jeho agent marně pátrá po týmu, který by byl po tomto fiasku ochoten Ricka angažovat. Nakonec uspěje, ale má to háček – zájemce se ozval z Evropy, konkrétně z italské Parmy. Rick, Američan zvyklý na velká auta, golfová hřiště a floridské podnebí, se tak ocitá poprvé na starém kontinentu, v zemi pyšnící se historií, krásnými ženami a vynikajícím jídlem, v týmu parmských Panterů, amatérů odhodlaných porazit odvěkého rivala – bergamské Lions – a vybojovat se svou novou hvězdou poprvé titul domácího šampiona. Svižný a humorným stylem podaný příběh nepochybně potěší jak Grishamovy fanoušky, tak příznivce amerického fotbalu a v neposlední řadě milovníky Itálie se vším, co k ní patří.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Playing for Pizza , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hra o pizzu. Přihlašte se a napište ho.

Bernoulli
07.01.2024

Pro mě je tohle průlomová knížka. Vůbec né kvůli knížce jako takové, ale nikdy nezapomenu na to období, kdy jsem jí četla. :-) Možná, že je tento komentář tím pádem i bezpředmětný. .D

Luigi1
14.10.2023 4 z 5

Fanoušek amerického fotbalu a krás italských měst si přijde na svý

ThomasRuhe
05.01.2023 3 z 5

Velmi slušně napsaný příběh ze sportovního prostředí. Líbilo se mi, že si Grisham zvolil hráče spíše průměrného a ne velkou hvězdu. Popis zápasů je taky přehledný. Výborný je pak kulturní šok, který Dockery zažije, když se ocitne v angažmá v italské Parmě.
Myslím, že příliš neprozradím, když řeknu, že závěr knihy nechává autor otevřený...
Tohle byla pro mě první kniha o sportu, která není autobiografií skutečného sportovce, i přesto se mi příběh líbil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hra o pizzu v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x