Hra pod loubím / Robin a Marion přehled

Hra pod loubím / Robin a Marion https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72002/bmid_hra-pod-loubim-robin-a-marion-TmL-72002.jpg 3 5 5

Obě hry spadají časově do druhé poloviny 13. stol. Hra pod loubím... „je jakýsi společenský pranýř poctivého města Arrasu. Je v ní spousta osobních narážek a nájezdů. Jednak je to kamarádské dobírání, žert a vtipy, kterým se smáli i potrefení diváci. Jindy však zazní ve hře tón prudkého odsudku a zavržení. To tehdy, když Adam mluví o lakotných boháčích.“ (P. Eisner) Druhá hra je čerpána z venkovského prostředí. Líčí zamilovanou pastýřskou dvojici. Do jejich lásky zasahují námluvy domýšlivého rytíře. Básník sympatisuje s prostými venkovany, vkládá do hry oblíbené lidové písně té doby, výjevy a hry z venkovského života.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

Le Jeu de la Feuillée ; Le Jeu de Robin et Marion

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hra pod loubím / Robin a Marion. Přihlašte se a napište ho.

Freak
10.06.2015 2 z 5

Vyjadrujem sa iba k prvému príbehu - keby tam neboli občas vtipné výstupy blázna, tak nedám tej hre ani len dve hviezdičky. Dočítal som ju síce do konca (za to má hviezdičku), ale že by to malo nejakú logiku, to vôbec. V podstate sa tam nič nevyriešilo, je to zlátanina poskladaná z ľudí a víl, ktoré tam nemajú žiadny význam.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hra pod loubím / Robin a Marion v seznamech

Adam de la Halle