Hrdinky: Příběhy významných českých žen přehled

Hrdinky: Příběhy významných českých žen https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451550/bmid_hrdinky-89X-451550.jpg 4 253 253

Chronologicky seřazené, krátké, spíše beletristicky pojaté medailonky významných českých žen z různých oborů lidské činnosti nás seznamují s jejich životním příběhem a zároveň i přibližují dobu, ve které žily. Byly odvážné. Mnohdy předběhly dobu. Šly si za svým a někdy za odvahu zaplatily cenu nejvyšší. Ale svým příběhem inspirovaly tisíce a miliony dalších žen, které dnes díky nim mohou žít svobodně a podle svých představ. Strhující vyprávění o šedesáti výjimečných a leckdy zapomenutých hrdinkách z české kotliny od těch nejdávnějších dob až po současnost doprovází originální portréty od studentů plzeňské „Sutnarky“, textové medailony Kateřiny Tučkové a historické vstupy Renáty Fučíkové, které ukazují, jak se žilo ženám v různých obdobích dějin.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hrdinky: Příběhy významných českých žen. Přihlašte se a napište ho.

LadaLil
předevčírem 4 z 5

Velmi dobrá kniha zejména pro děti či mladé dívky. Je důležité vědět, že v našem národě vždy byly a jsou silné, vzdělané a úspěšné ženy. Příběhy jsou krátké, stručné a zejména proto vhodné pro laické čtenáře. Je už potom na každém z nás, jestli se u některých osobností rozhodneme pátrat do větší hloubky.

Anajkaa39
03.02.2024 5 z 5

Tuto knihu jsem nejdříve prolistovala, poté jsem si ji pozorně přečetla a jsou v ní zajímavé informace o ženských osobnostech

rumova_kulicka
15.12.2023 5 z 5

Za mě je kniha perfektní počin, určitě bych vyzdvihla grafickou stránku a ilustrace, ty jsou parádní. I obsahově je to dílo velmi zdařilé, poučné, byť určené asi pro mladší ročníky. Avšak i pro ostatní je to velmi zajímavé čtení. Některé osobnosti jsou nám notoricky známé, některé vůbec, přitom by zasluhovaly, aby o nich se o nich vědělo. Zároveň s knihou jsem si některé postavy googlila, abych se dozvěděla víc. Je vážně škoda, že jsme se o spoustě těchto žen ve škole neučili. Proč?

Průvodce zásadním desetiletím našich novodobých dějin

29.11.2023

Knižní novinky (38. týden)

13.09.2020

Ocenění knihy (1)

2021 - Zlatá stuha (Nakladatelský počin)

Kniha Hrdinky: Příběhy významných českých žen v seznamech

v Právě čtených23x