Krev na kapradí přehled

Krev na kapradí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145224/bmid_krev-na-kapradi-JWj-145224.JPG 4 246 246

Kniha navazuje na úspěšnou sbírku povídek Krev na lopuchu a skládá se ze dvou částí. V té první je osm příběhů, v nichž jako hlavní vyšetřovatel vystupuje Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci panoš Ota a velitel Diviš, ale také jeho manželka Ludmila z Vartemberka. Všechny příběhy nesou pečeť originálního myšlení Oldřicha z Chlumu, který se snaží nejen potrestat zločince, ale současně hledá opravdovou a nefalšovanou spravedlnost. To samozřejmě vede často k nečekanému rozuzlení příběhů. Druhá část knihy obsahuju deset středověkých soudniček, inspirovaných skutečnými zločiny.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krev na kapradí. Přihlašte se a napište ho.

hana4834
19.04.2024 4 z 5

Super čtení krátkých povídek

pujec
10.10.2023 3 z 5

Kniha povídek je rozdělena na 2 části. V první části řeší případy Oldřich z Chlumu, druhá jsou soudničky. Vzhledem k tomu, že se jedná o povídky, je bohužel děj mísy moc stručný. Přesto dílo nebylo špatné, jedná se o klasické oddechové čtení.
U některých povídek by se mi i líbilo propracovanější zpracování.

Atara16
01.10.2023 4 z 5

Změna, kniha povídek nic co bych chtěla číst znovu.

Knižní novinky (14. - 21. 1.)

13.01.2013

Kniha Krev na kapradí v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech4x