Strážce boleslavského mystéria přehled

Strážce boleslavského mystéria https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8900/bmid_strazce-boleslavskeho-mysteria-912-8900.png 4 572 572

V pořadí již osmý detektivní román oblíbeného autora se opět odehrává v době českého krále Přemysla Otakara II. Na počátku je vypálení vladyckého dvorce v Tajné. Ale to, co se zdálo jako loupežné přepadení, tají podivné tajemství, jehož kořeny sahají až k počátkům přemyslovského rodu a ke knížeti svatému Václavovi. A tak je Oldřich z Chlumu i se svým panošem Otou vtažen do děsivého víru násilí, pronásledování a vražd. Jen díky své odvaze, rytířskému umění a moudrosti se jim podaří záhadné klubko rozplést. Odhalí, co se tají v poznámkách kronikáře Kosmy, najdou kryptu zasvěcených, rozluští smysl posvátného kryptogramu a nakonec zlomí moc tajemného bratrstva. Jenže tím případ nekončí, protože se do celé věci vloží český král...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strážce boleslavského mystéria. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
13.05.2024 5 z 5

Moc dobře se mi to četlo

sgjoli
28.04.2024 3 z 5

Tahle série mne baví a postavy Oldřicha, Oty, Diviše a spol. jsou mi jednoduše blízké. Tak jsem opět poslouchala další díl a opět jsem si to užila.
Autor se tu noří do časů kronikáře Kosmy, což bylo pro mne milým živením, že jdeme ještě hlouběji do historie. Do doby, která je pro našinec velmi vzdálenou, ale pro Oldřicha to zas tak dávno není (rozhodně je tomu Oldřich časově blíže než my). Pracuje se tu se zápletkou ve stylu "co by kdyby", která je pro nás těžko na 100 % doložitelná, ale fikce snese mnohé. A mne to prostě bavilo.
Asi teď píšu možná trochu nesrozumitelně pro ty, co tuto knihu nečetli, ale já ten děj záměrně nechci prozrazovat, abych nepřipravila potenciální čtenáře zbytečně o případná odhalení a "aha momenty".
Každopádně tenhle díl se mi líbil. Je to svižné, zápletka mne bavila, Oldřichovi jde o krk a musí se obhájit před panovníkem, což je vždycky zdroj určitého napětí - lákavého pro čtenáře.
Již klasicky - 3 hvězdy z 5.

FerryTaz
26.04.2024 4 z 5

Knihu jsem poslouchal jako audioknihu v práci. V knize mi přišlo, že autor úplně změnil myšlení a činy Oldřicha z Chlumu. Jinak spravedlivý, ctnostný a na svém úřadu si zakládající Oldřich se v knize změnil pomalu až ve špiona. Jako musím říct, že mě osobně se mi vcelku zamlouvalo. V knize je opět vidět, že šlo o dobu těžkou a že přízeň panovníka byla opravdu velice vrtkavá. Určitě to lidé okolo něj neměli vubec jednoduché.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Strážce boleslavského mystéria v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech2x