Olomoucký bestiář přehled

Olomoucký bestiář https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2410/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-olom-Etm-2410.jpg 4 659 659

Na panství olomouckého biskupa bylo bestiálně zavražděno několik žen. Podařilo se chytit a usvědčit vraha, který byl prohlášen za vlkodlaka a upálen. Po čase ovšem vraždy pokračují. Přemysl Otakar II. se rozhodne, že spíše než inkvizice pomůže zkušený vyšetřovatel, proto pošle na Moravu prokurátora Oldřicha z Chlumu. Doprovází ho jeho osvědčený pomocník panoš Ota a také písař Wolfgang. Záhy se ukáže, že případ bude mnohem složitější, než se zdálo, protože stopy zločinu míří velice vysoko. Oldřich z Chlumu nakonec odhalí děsivou pravdu, ale aby ji dokázal, musí připravit neobvyklou léčku.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Olomoucký bestiář. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
12.05.2024 5 z 5

Mám rád tyto knížky od pana Vondrušky

sgjoli
21.04.2024 3 z 5

Měla jsem chuť na něco svižného, nenáročného s detektivní zápletkou, a tak jsem sáhla po dalším dílu této knižní série s Oldřichem z Chlumu v hlavní roli. A jo, dostala jsem od toho přesně to, co jsem čekala.
Oldřich se v této knize ocitá na Moravě a pohybuje se tu na tenkém ledě, neboť Morava není úplně jeho působiště a on tu nemá takový vliv a moc, jak by při vyšetřování potřeboval. A že by to potřeboval, protože vedle zmizení královských peněz, které tu dostal od panovníka vypátrat, se tu setkává s obětmi napadenými vlkodlakem. A Oldřich brzy poznává, že vlkodlak tu nakonec nebude tím pachatelem, kterého by měl hledat.
Myslím, že tenhle nadpřirozený prvek tu byl příjemným oživením, které do atmosféry přililo trochu toho napětí a pověrčivosti, které sice Oldřichovi přidělávají práci a starosti, ale pro čtenáře jsou zdrojem určité zábavy.
Autor nám neupřel ani příjemné špičkování mezi panošem Otou a novým písařem Wolfgangem, což mne prostě bavilo a přišlo mi to milé a úsměvné.
Tahle série mne jednoduše baví a určitě v ní budu i nadále pokračovat.

Bety.Černická
24.03.2024 4 z 5

Čtu tuto sérii knih proto, abych si odpočinula od přemýšlení :) K tomu jsou příběhy prokurátora Oldřicha z Chlumu jako stvořené :) Děj odsýpá, indicie jsou postupně odhalovány, čtenář si může tipnout, jak to dopadne. Nehledala bych tam hlubokomyslné myšlenky. A je jedno, jak moc je to uvěřitelné. Čtu to pro pobavení, tak proč si nad tím lámat hlavu? Tohle lehké čtení je moc fajn, když chcete jen tak čistit hlavu od složitých příběhů.

Teď trochu spoileru:
Docela mi v tomto dílu vadilo chování Oty a že se to vlastně nijak neřešilo, úplně to vyšumělo (třeba to bude mít dozvuky v dalších dílech, pak bych to chápala). Možná to bylo v té době zvykem, ale když někoho zabiju, čekala bych více výčitek svědomí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Olomoucký bestiář v seznamech

v Právě čtených1x