Záhada zlaté štoly přehled

Záhada zlaté štoly https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2397/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-zaha-1c2-2397.jpg 4 739 739

Další z příběhů královského prokurátora Oldřicha z Chlumu se tentokrát odehrává v okolí Prahy. Nevysvětlitelným způsobem se při cestě z královských dolů v Jílovém u Prahy ztratí truhlice plná zlata. Král Přemysl Otakar II. povolá Oldřicha z Chlumu, protože je jasné, že v pozadí musí stát někdo z předních šlechticů království. První vydání.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Záhada zlaté štoly. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
11.05.2024 5 z 5

Opět vynikající čtení

sweeney
03.05.2024 5 z 5

Další zapeklitý případ(y) Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníků Oty a Diviše. Stejně jako předchozí díly, i v tomto nechybí napětí, překvapivé rozuzlení a trochu i té romantiky :) Pro fandy historických románů a detektivek naprosto parádní :)

Maki229
27.04.2024 5 z 5

Přečtení této "Záhady" jsem si zopakovala, protože jsem nedávno Jílové u Prahy navštívila a prošla si blízké okolí, vylezla na rozhlednu, podívala se do muzea a taky si dala kávu a zákusek v místní cukrárně na náměstí u věže. Ta se nachází v domě, kde bývala ve středověku rychta a vězení, tak nemusím oblíbencům Vondruškových knih vysvětlovat, jak jsem se tam dobře cítila a nasávala atmosféru dob minulých. Čtení i návštěvu Jílového doporučuji 5 hvězdami.

Zatím zde není žádná související novinka.

Když už pomlouvám svého pána, tak se nejdřív ohlédnu. Prostořekost bych ještě prominul, ale hloupost ne.

Proslulý filozof Aristoteles kdysi napsal, že jsou jen dvě cesty, třetí neexistuje.

Nerad trápím lidi, o nichž si nejsem jistý, že jsou zločinci. Protože bezpráví je stejný hřích, jako zločin. Možná ještě větší.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Záhada zlaté štoly v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených1 238x