Znamení rožmberské růže přehled

Znamení rožmberské růže https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2398/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-znam-44k-2398.jpg 4 638 638

Oldřich z Chlumu narazí nedaleko hradu Bezdězu na umírajícího mnicha. Od něho se dozví, že se připravuje zavraždění Přemysla Otakara II. Okamžitě odjíždí krále varovat. Na Pražském hradě dojde k vraždě muže, který mohl o spiknutí podat svědectví. Navíc zločinci unesou Oldřichovu manželku Ludmilu. Pak se objeví stopy, které vedou k mocnému Vokovi z Rožmberka. O pomoc v jisté choulostivé věci požádá Oldřicha z Chlumu i královna Kunhuta.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Znamení rožmberské růže. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
12.05.2024 5 z 5

Knížky pana Vondrušky se mi moc líbí

sgjoli
10.03.2024 3 z 5

Po delší době jsem měla chuť na další díl ze série s Oldřichem z Chlumu. A jo, zas mne to bavilo.
Oldřich se tu opět ocitá na dvoře českého krále, kde musí rozklíčovat pletichaření v okolí panovníka, k čemuž se dostává zdánlivě náhodou. A nastávají mu občas perné chvíle. Opět jsem si moc užila, jak logicky ke všemu Oldřich přistupuje a nepoddává se unáhleným soudům.
Zároveň se mi moc líbilo, že prostor je zde věnován i Oldřichově manželce Ludmile, která - jak se ukazuje - není vlastně taková upejpavka, jak se mohlo zdát z dřívějších dílů. Má docela kuráž, a i když je možná trošinku v některých věcech naivní či neznalá, nebojí se vzít věci do vlastních rukou, když na to přijde.
Zápletka je celkově docela zašmodrchaná, ale vysvětlení mi celkem sedělo, dávalo mi to hlavu a patu a nemám, nač bych si nějak výrazně stěžovala. Opět - historické pozadí příběhu neumím ohodnotit, do jaké míry to je hodnověrné nebo kolik si toho autor přibarvil k obrazu svému. Ale mně osobně to nijak žíly netrhá.
Není to žádná velká literatura, co by vás položila na lopatky. Ale jako oddechové čtení nebo příběh k poslechu je to moc fajn.

kob
05.01.2024 5 z 5

Po dlouhé době historická detektivka - a bylo to moc příjemné čtení. Určitě se k panu Vondruškovi brzy vrátím, píše skvěle.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Znamení rožmberské růže v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených1 098x