Třikrát černý Harlem přehled

Třikrát černý Harlem https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67707/trikrat-cerny-harlem-67707.jpg 4 26 26

Kniha obsahuje tři detektivní příběhy: – Z lásky k Imabelle – Jak přišla bavlna do Harlemu – Horký den, horká noc

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

For Love of Imabelle,Cotton Comes to Harlem,Hot day,hot night , 1969

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Třikrát černý Harlem. Přihlašte se a napište ho.

puml
01.03.2023 4 z 5

Výborné detektivní příběhy z Harlemu. Hlavním protagonistou je právě onen až přízračně temný Harlem. Místy až groteskní s nádechem absurdního humoru, ale komické momenty střídají ty brutální. Smrt pro pár dolarů nebo jen proto, že jste se ocitli ve špatnou chvíli na špatnym místě, i to je Himesův Harlem. Himes své černé hrdiny ani samo místo nijak nelakuje a ukazuje, snad až naturalisticky, boj o přežití v týhle zavšivený newyorský džungli. Skvěle napsáno a přeloženo. Je to takový nenápadný, drsný a neopracovaný klenot mezi tou záplavou často přeci jen tuctovějších detektivek z dnes již legendární řady "Třikrát". Doporučuji.

lilek666
15.08.2022 4 z 5

Velká škoda, že Chester Himes se o česká knihkupectví jen zlehka otřel tímto krátkým omnibusem a to ještě v roce 1989. První dvě novely jsou žánrově hodně kvalitní černošká hardboiled krimi s výtečnou dvojici detektivů (Hrobař Jones a Rakvoun Ed). Ti se ostatně objeví i ve třetí novele, ta už je ale spíše takovou lehce abstraktní glosou tehdejší společnosti a oproti předchozím dvou kusům se jedná o více uměleckou prózu na krimi kostře, kterou nemusí každý docenit. Každopádně doporučuji.

Janadvorackova
18.07.2019 4 z 5

Úplně jiný druh příběhů, než které normálně čtu.
Autor odvedl výbornou práci.
Uživatelka "Koka" to vyjádřila přesně.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Třikrát černý Harlem v seznamech

v dalších seznamech3x