Hvězda jihu přehled

Hvězda jihu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30527/bmid_hvezda-jihu-PNZ-30527.jpeg 4 202 202

Dobrodružný román z jihoafrických diamantových polí líčí historii uměle vyrobeného diamantu, zvaného Hvězda jihu, diamantu, který se při slavnostní hostině záhadně ztratí a jejž neohroženě hledá jeho tvůrce, mladý francouzský inženýr.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hvězda jihu. Přihlašte se a napište ho.

PitoR
20.03.2024 5 z 5

Príbeh z Južnej Afriky!
Túžba po bohatstve, chamtivosť, zrada, dobrodružstvo, priateľstvo, láska – iba zopár anotácií k tejto zaujímavej knihe. Opäť som sa raz vrátil do detských liet, aby som si zacestoval s francúzskym spisovateľom a ústrednými postavami tohto príbehu. Tentokrát som navštívil juh čierneho kontinentu, kde sa vo veľkom hľadali a ťažili vzácne kamene. A jeden z nich je aj hrdinom tohto príbehu. Bavil som sa.
Vďaka, pán Verne!

vvikingg
03.03.2024 4 z 5

Po mnoha letech poslechnuto jako audio kniha, průměrná verneovka nedosahující kvalit Tajuplného ostrova, Dvacet tisíc mil pod moře, Dva roky prázdnin , ty považuji za nejlepší. Verneova vize o výrobě diamantů se splnila , dnes se vyrábějí umělé diamanty průmyslově zcela běžně.

Ivan F
11.01.2024 4 z 5

Príjemná zmena v čitateľskom repertoári. Predsa len sa kedysi inak písalo, inak pracovali s jazykom prekladatelia, a tak čaro starých zašlých čias na mňa dýchlo naplno. Mnoho vecí je v knihe úsmevných, napr. jazda na žirafách, mnoho staromilských, napr. opis vzťahu a mladej lásky, mnoho pritiahnutých za vlasy, napr. že si nikto nevšimol, čo držal v ruke Matakit a tak by som mohol pokračovať, ale nie je na to dôvod. Skrátka, Jules Verne bez zbytočného násilia (hoci aj v tejto knihe zahynie mnoho zvierat len tak pre radosť lovcov) a spôsobom jemu vlastným pri opise charakterov (všetci sú buď prehnane dobrí alebo skrz-naskrz zlí), prináša čitateľom dobrodružné príbehy a v primeranej miere ich poučuje o zemepise a dejinách, samozrejme s ohľadom na dobu napísania toho ktorého románu. Za mňa spokojnosť a určite sa k dielam pána Verna v budúcnosti rád vrátim.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hvězda jihu v seznamech

v dalších seznamech5x