Ideální manžel přehled

Ideální manžel https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261216/bmid_idealni-manzel-261216.jpg 4 359 359

Slavná "salonní komedie" mistra břitkého anglického humoru. Vyhrají intriky a korupce nad čestnými postoji? I takové otázky klade konverzační komedie, která s neodolatelným kritickým humorem líčí londýnské vyšší kruhy z doby, kdy se zde pohyboval i slavný a provokativní autor Oscar Wilde.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ideální manžel. Přihlašte se a napište ho.

Devorah
19.12.2023 5 z 5

Wilde nám v tomto díle pokládá otázku, zda zvítězí intriky a špinavost nad morálkou a čestnými postoji jedince? I přes vážnější téma je to vtipné, ironické, velmi britské a zároveň i nadčasové. A jako bonus inteligentní humor a brilantní dialogy - prostě Wilde ve své vrcholné formě.
A na závěr shrnutí pro dámy: žádný manžel není ideální.

Marhulka14
14.12.2023 5 z 5

Moc hezké počtení. Humor podle mého gusta.

Česneksmedem
29.10.2023 4 z 5

„Pravda je velice komplikovaný pojem...“
Citát z knihy

Na to, že se pohybujeme v 19. století, jsou některé výroky v knize dosti nadčasové. Například prohlášení o parlamentu, že se jedná o nemorální shromáždění. Dialogy Roberta a Gertrudy vyvolávají pousmání, stejně jako afektované a vtíravě podbízivé salonní dialogy. Dravá až odporná tvrdost lady Cheveleyové bude jistě pár čtenářů silně iritovat. Povedené dílko se sladkým koncem. Nebo ne?

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ideální manžel v seznamech

v Právě čtených3x