Jackpot hry přehled

Jackpot hry
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536923/bmid_jackpot-hry-662675f1b3e3a.jpg 4 16 16

Ona chce spoznať skutočnú lásku a získať pravú priateľku. Túži byť niekým chcená a stať sa preňho stredom vesmíru. Jej realita je však taká, že nepozná vlastného otca, musí trpieť protivnú mladšiu sestru a v živote jej chýba dôverná kamarátka. K tomu všetkému ešte nezažila chuť prvého bozku. Až kým nestretne jeho. On je mladý, slávny a úspešný, ale jeho reputácia nie je práve najlepšia. Rozhodne sa to zmeniť a aby si vylepšil svoj imidž, ponúkne médiám to, čo chcú vidieť. Malo ísť o pár týždňov pretvárky pred novinármi, ktorá sa mala skončiť vopred dohodnutým večerom. Ani jeden však nepočítal s tým, že sa ich dohoda zvrtne. Ona mu prestala veriť, ale on to s ňou nikdy nevzdal. Vydrží ich krehký cit skúšku, ktorú si pre nich pripravil osud? Slovenská autorka Ivana Petrová prináša iskrivú hokejovú romancu, ktorá si na čitateľskej platforme získala tisícky nadšených čitateľov.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jackpot hry. Přihlašte se a napište ho.

Proveju
předevčírem 2 z 5

Kniha mě zaujala na IG, kde na mě vyskakovala na každém rohu, a já si ji prostě musela přečíst. Jenže nějak nevím, jak ji zhodnotit. Příběh mě hrozně zklamal. Kniha byla jedno velké klišé bez nějakého originálního nápadu. Vztah hlavních hrdinů byl strašně plytký, hrozně mi chyběla větší hloubka, aby si člověk řekl: jo, fakt jim to věřím. Dost věcí tam bylo nedořešených. I když byl příběh vyprávěný ze dvou pohledů, většinou to knihám dodá emoce, co kdo jak a proč, ale tady tento styl psaní tento úkol nesplnil. Denis charakterově nebyl úplně zlý, ale vadily mi takové ty maličkosti, kdy se nechoval moc uvěřitelně. Moc často se mi nestává, abych knihu tolikrát odložila a četla ji spíš na sílu. Knihy se ale snažím dočítat. Každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, plus dávám za obálku.

kirstinrau
05.06.2024 3 z 5

Nie je tajomstvom, že hokejové romance sú mojou slabosťou a preto som sa tešila aj na tento debut. Musím však priznať, že kniha by sa mi určite páčila viac, ak by som ju čítala pár rokov späť. Kniha sa čítala veľmi dobre. Autorka má skvelý štýl písania a určite sa nebudete nudiť. Páčilo sa mi, že kniha je písaná z dvoch pohľadov, aj keď by som prijala viac kapitol z pohľadu Denisa.
Denis bol naozaj zaujímavý a v celku si ma získal. Našiel sa však moment, pri ktorom som nechápala jeho správanie a verte mi, že v tej chvíli som väčšieho pokrytca hádam nevidela. S Liou to tiež nebolo vždy rúžové, ale k jej veku by som povedala, že bolo správanie primerané. Nemala to vôbec ľahké v živote a jej najbližší jej to tiež neuľahčovali. Určite prešla kus cesty a Lia na konci sa mi páčila viac.
Asi sa vo mne pri čítaní vystriedali všetky emócie. Vedľajšie postavy boli skvelé, ale....Chápem, že autorka chcela túto partiu ľudí nejako poprepájať, ale miestami to bolo až tak veľmi prekombinované, toľko náhod, že príbeh sa potom pre mňa stal ťažko uveriteľný. Tá posledná dráma asi ani nemusela byť a konanie našich hlavných hrdinov v istých situáciách postrádalo logiku. Či by som knihu však označila erotickou a hokejovou? Za mňa osobne by tam toho hokeju mohlo byť viac. Erotika síce bola, ale nebála by som sa knihu zaradiť aj pre tínedžerov.
Príbeh je však písaný veľmi pútavo a verím, že si získa nejedného čitateľa. Ak hľadáte skôr niečo oddychovejšie, tak verím, že je to správna voľba.
Za poskytnutie e-knihy na recenziu ďakujem Venupress.

Kristína017
04.06.2024 4 z 5

Táto debutová kniha patrí medzi tie, ktoré ma dostali už len svojím predslovom. Pri ňom som sa na chvíľu pozastavila a opakovane ho čítala. Rozhodne má čo ponúknuť a v každom môže vyvolať vlastné úvahy.

Príbeh je o dvoch (tak trochu stratených) dušiach - hokejistovi Denisovi Lánskom (to meno spolu s priezviskom je neskutočne chytľavé!) a maturantky Lívie (volajme ju Lia). Lia je ženská hrdinka, s ktorou som toho v živote mala viac spoločné. Keď sa človek v knihe nájde, keď vie, že aj ostatní si prežili niečo podobné…je to vzácne. Vždy…
A keď vtrhol na scénu Denis, opäť som s ňou prežívala novú lásku, tie krásne začiatky a motýliky v bruchu.

Okrem toho, autorka mi pripomenula tie maturitné časy, prípravy na stužkovú spolu s konfliktami, ktoré boli jej súčasťou a samotnú stužkovú. Užívala som si tú pokojnú, príjemnú, ale aj vášnivú stránku knihy až kým…

…kým neprišla 30.kapitola, pri ktorej som si hovorila preboha, to čo?! A potom hneď 32. kapitola, koniec prvej časti a 33. kapitola?! Viete čo? Som rada, že to moje srdce vydržalo!

Druhá časť knihy je emocionálne náročnejšia. Naši hrdinovia zvádzajú vnútorné boje, snažia sa o nové začiatky a zvykajú si na to, čo im život nadelil. Možno táto časť nemusela byť taká rozsiahla, aby sme si užili viac radostných momentov, ktoré autorke naozaj idú.

Kniha rieši okrem lásky aj témy rodinných vzťahov, ich rozvrat a následné zaceľovanie. Okrem toho však autorka nezabúda aj na humor. Napríklad, na strane 200 ma veľmi pobavila hláška: „Uleteli ti puky alebo čo je s tebou?

Trošku ma mrzelo, že kvôli menštruačným bolestiam a problémam kniha šíri tak trochu osvetu o antikoncepcii. Je to však čisto subjektívne, nakoľko mám na ňu vlastný názor, ktorý určite neteší náš farmaceutický priemysel.

Aby som to však zhrnula, príbeh bol neskutočne čtivý, pútavý, nechýbali mu emócie, ale ani tá humorná stránka. Celým dejom sa tiahnu aj sexuálne narážky, dvojzmysly, takže za mňa označenie „erotická romanca táto kniha spĺňa.

Och, a ešte musím pochváliť pozápasové hokejové rozhovory, pri ktorých som sa cítila akoby som ich naozaj počula v televízore.

Vila v Itálii, Noční dům a další knižní novinky (21. týden)

19.05.2024

Kniha Jackpot hry v seznamech

přátelství láska lední hokej sestry touha vášeň

Autorovy knížky

Ivana Petrová