Jak jsem viděl Ameriku přehled

Jak jsem viděl Ameriku https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31861/jak-jsem-videl-ameriku-31861.jpg 3 56 56

Novinářsky široký obraz Ameriky v celé její strhující monumentalitě, ale i složitosti a rozpornosti.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak jsem viděl Ameriku. Přihlašte se a napište ho.

heavy66
09.12.2023 4 z 5

Reportáže Radka Johna z cesty po USA se mi líbily. Četl jsem je pár měsíců po sametové revoluci, bylo to takové – tak tohle nás čeká, vážení! A dost věcí se vyplnilo – vyloučené lokality, drogy, neřízená migrace....bohužel. Nejlepší je konec knihy – listopad 1989. Radek John měl neuvěřitelné štěstí, že se jako novinář ocitl v cizině ve chvíli, kdy se na naši malou zemi upřela pozornost celého světa!

Hadati
26.01.2023 4 z 5

Přestože byla tato kniha vydána v roce 1990, i teď je zajímavé si ji přečíst. Radek John se soustředí na politické a sociální otázky Ameriky a dává je do kontrastu s komunistickou realitou Československa. Poučné, jak pro ty, co naivně berou USA jako ten nejlepší vzor, tak i pro ty, co by se rádi vrátili do komunistických let.

Největší důraz je kladen na nerovnost chudých a bohatých, emigraci z chudých zemí střední a jižní Ameriky, válečné eskapády USA v zahraniční politice, drogové problémy, vykořisťování pracovníků bohatými společnostmi, zneužívání levné práce z rozvojových zemí, svobodu slova, konzumní společnost, problém duality vlády republikánů a demokratů, zbraně ve společnosti a násilí obecně, rasismus, nedostatečný zdravotní a sociální systém, a problémy s šíření nemoci AIDS.

Je hrozivé, když si uvědomíte, že po 35 letech od vydání není kromě otázky nemoci AIDS žádný z výše uvedených problémů v USA uspokojivě vyřešen.

Pippi
12.04.2021 5 z 5

Zajímavá knížka

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jak jsem viděl Ameriku v seznamech

v Právě čtených1x