Jak krásná je Panama přehled

Jak krásná je Panama
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363106/bmid_jak-krasna-je-panama-cZi-363106.jpeg 5 13 13

"Tygřík a Míša putují do daleka, ale kam dojdou?" Tygřík a Míša spolu žijí v domku u řeky, ale začne je pálit dobré bydlo. Když jednoho dne připluje po vodě bedna s nápisem PANAMA, rozhodnou se do té cizokrajné končiny vonící po banánech vypravit. Na cestě potkají Myšku i Kravku, ale ty o vysněné zemi nic nevědí. A Lišáka jen zdržují od lumpáren. Snad jim něco napoví kmotra Vrána? Kamarádi putují dál, protože když máš přítele, nemusíš se ničeho bát! A jejich tygrokačka taky ne.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Oh, wie schoen ist Panama , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak krásná je Panama. Přihlašte se a napište ho.

Knihomura
03.11.2019 5 z 5

Úžasná knížka o přátelství a putování do "Panamy". Nechci ochudit čtenáře o konec, tak víc dál nepřidávám. Super pro společné čtení.

sykomora
06.08.2019 5 z 5

Existuje málo tak krásných knih pro děti jak Janoschovy

alca.h
03.12.2017 3 z 5

Název knihy mi napověděl jen velmi málo. A i přes ilustrace bych čekala dětskou formu cestopisu. Byl to ale milý příběh Tygříka a Míši, kterým jednoho dne po řece připlula bedna vonící po banánech s nápisem Panama. Od té chvíle začali snít o zemi, kde je všechno jinak, vše je krásnější a daleko větší. Děti čeká příběh s jednoduchým poučením. Panama je prostě tam, kde máte dobrého přítele, který vám na cestě pomůže v nesnázích.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1979 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Bilderbuch (Obrázková kniha))

Kniha Jak krásná je Panama v seznamech

v dalších seznamech1x