Jak přicházejí sny přehled

Jak přicházejí sny
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133867/bmid_jak-prichazeji-sny-dIB-133867.jpg 4 126 126

Co se stane, když zemřeme? Chris Nielsen nezná na tuto otázku odpověď, dokud nepřijde při nehodě o život. Teprve tehdy odhaluje skutečnou podobu posmrtného života. Přestože se však dostane do nebe, není zcela spokojen. Chybí mu totiž jeho žena Annie. Následující tragédie ohrozí jejich shledání a Chris proto dobrovolně dává svou duši všanc, aby Annie zachránil z říše věčného zoufalství. Dokáže láska spojit to, co nebe a peklo rozdělily?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

What Dreams May Come , 1978

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak přicházejí sny. Přihlašte se a napište ho.

Natty
26.04.2024 3 z 5

Kniha mi byla doporučena a četla jsem ji s velkým očekáváním - možná právě proto jsem nyní trochu zklamaná.

Posmrtný život a jeho jednotlivé sféry bylo rozhodně zajímavé prozkoumávat, děj "lásky až za hrob" příjemně plynul a zajímalo mě, jak to celé dopadne, ale zároveň to bylo ploché, nevtáhlo mě to tak, jak jsem doufala a mrzel mě ten ztracený potenciál příběhu. Jsem docela cíťa, která všude, kde se to jen trochu nabízí, uroní slzu, a tady to nějak, bohužel, nestačilo, byť by se to zrovna u tohoto titulu dalo očekávat.

Trochu hlubší péče by si to rozhodně zasloužilo, ale špatné čtení to není.

petrarka72
20.08.2023 2 z 5

Styl průměrný, jazyk omezený a záhrobní bedekr plný klišé. I popový film Duch mi připadal zajímavější.

mulderka
12.07.2023 3 z 5

Čekala jsem duchařskou fantasy, a čeho se mi dostalo? Esotericko-náboženské osvětové propagandy, se seznamem použité literatury dlouhým jak týden před výplatou. Takový turistický průvodce po záhrobí, s detailním výkladem, kdo, kde, jak... akorát málokde s odpovědí "proč". Chtělo by se napsat - aktualizovaná Dantova Božská komedie s výraznou nálepkou "pro chudé". A pokud se nepletu, tenhle žánr přestal být aktuální někdy před 400 lety. Hm, zrovna tohle bych u celkem známého autora mystery horrorů nehledala.
Za normálních okolností bych tuhle knížku patrně poslala rovnou do odpadu, jelikož na teorie o posmrtném životě, reinkarnacích a podobně hledím s obrovskou rezervou. Jenomže... už delší dobu se plácám v drsné emocionálně vyčerpávající bažině a příběh neuvěřitelné lásky Chrise k Ann mě naprosto šokujícně nadobro dostal. Určitou pasáž jsem obrečela jak tři želvy dohromady. A jiná mě zase přiměla k tvrdému zamyšlení nad vlastním životem.
Asi není nikdy pozdě překousnout svou hrdost, omluvit se a poděkovat...
Což je ponaučení, které mi tahle knížka dala. Rozhodně s tím ale není třeba čekat, až to na tomto světě zabalíme.
Tříhvězdičkové hodnocení je aritmetickým průměrem literární úrovně /ta za moc nestála/ a ryze subjektivního psychoterapeutického efektu /právě naopak/.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jak přicházejí sny v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x

zfilmováno sny posmrtný život umírání duchařské romány záhrobí

Richard Matheson
americká, 1926 - 2013