Jak žít a nezbláznit se přehled

Jak žít a nezbláznit se https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113535/jak-zit-a-nezblaznit-se-113535.jpg 4 121 121

Soubor praktických rad. Psychologie dítěte od předškolního věku do dospělosti. Ukazuje v příkladech naši hloupost, nabubřelost, ješitnost a rodičovskou sobeckost. Je slabikářem výchovy.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak žít a nezbláznit se. Přihlašte se a napište ho.

Zemlja
30.09.2023 5 z 5

Nezbytné čtení pro každého.

Jenny46
19.10.2022 4 z 5

Skvělý pomocník, rádce do života...
Jsem ráda, že díky dceři paní Pekařovou znám z přednášek její rady jsou srozumitelné!

Edeltruda
02.09.2021 3 z 5

Po obsahové stránce je tato knížka dobrá, kdo by nechtěl vychovat dítě samostatné, empatické a ohleduplné, které se dokáže postrarat o sebe i svou budoucí rodinu. A pár užitečných tipů jsem si z ní odnesla. Ale forma, jakou je psaná, mi vůbec nevyhovovala. Je psaná velmi direktivním, chladným tónem s přístupem, že pouze jeden způsob výchovy je správný, a to ten založený odmalička na disciplíně, režimu a pořádku. Hlavně v první části o batolatech a předškolácích mi chyběly zmínky o lásce. Učit dítě samostatnosti se má nejspíš i podle autorky láskyplně, s pochopením, povzbuzováním, nestačí stát nad dítětem jako přísný policajt, přitom kniha k tomuto chladnému přístupu může vlastně vést. Popsané konkrétní příběhy se často evidentně odehrály před desetiletími, současné reálie a nejspíš i problémy mladých rodin už jsou zase trochu jiné. Stejné poselství, ale napsané vřeleji a s hravostí, mi přinesla kniha Líná máma.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jak žít a nezbláznit se v seznamech

v Právě čtených11x
v dalších seznamech2x