Hříšnice přehled

Hříšnice https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7906/bmid_rizzoliova-islesova-hrisnice-a36-7906.jpg 4 628 628

Bílé vločky se tiše snášejí do bostonských ulic, je pár dní před Vánoci – a v klášterní kapli leží dvě jeptišky v kalužích krve. Kdo jim tak brutálně ublížil a jaký k tomu mohl mít motiv? Poté co soudní lékařka Maura Islesová zjistí, že jedna z nich nedávno porodila, zaměří detektiv Jane Rizzoliová své pátrání na otce dítěte. A na hledání novorozence... O pár dnů později je na toaletách opuštěné restaurace v chudinské čtvrti objeveno ženské tělo s odříznutým obličejem, dlaněmi a chodidly, zohavené neznámou nemocí a ohlodané krysami. Dva zcela jiné způsoby vraždy, oběti bez jakékoli souvislosti. Anebo přece jen?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Sinner , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hříšnice. Přihlašte se a napište ho.

Denisa232623
25.02.2024 5 z 5

Moje třetí kniha od autorky a také v sérii. Musím říct, že po druhém díle jsem byla trošku v očekávání co přijde, ale byla jsem mile překvapena. Děj byl napínavý od začátku až do konce (minimálně pro mne) a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Líbí se mi, že se v příběhu prolíná vždy více věcí a příběhů, ale neřekla bych, že je v tom nějaký chaos.

Jediné co bych vytkla tak to, že vlastně nevím proč musela umřít Camille. Co viděla nebo slyšela tak hrozného?! Toť za mě nedořešená věc

Vera Silent
23.09.2023 4 z 5

Trochu trvalo, než jsem se zacetla a částečně mi vadilo opakování všeho možného. Jane měla stejnou palicatou scénu snad se všemi postavami, některé popisy se omilaly pořád dokola. Ale kriminální zápletka byla dobrá a závěr se mi také líbil, takže vlastně spokojenost, i když za knihu roku bych to nevolila.

Satyrka
14.09.2023 5 z 5

Tak tento díl lepší než předchozí. Možná i protože Maura je mi sympatičtější a celkově mi víc sedí oproti Jane. Případ zajímavý a zamotaný, musela jsem si to v hlavě srovnávat, jak to bylo zamotané.
Opět hodně detailů, co se týče mrtvých. Pitvy mě baví, ale musím říct, že fakt jen takhle v knize a nesmím u toho jíst :D V reálu jsem na tohle vše dost citlivá. Nebo aspoň moje tělo.
Teď trochu spoilerů:
- Mauřin bývalý se mi vůbec nelíbil a doufala jsem, že se k němu Maura "nevrátí", ale kvůli ději musela. Jako bylo mi podezřelé, jak se tam najednou zjevil a podezírala jsem ho z nějaké nekalosti.
- Docela mě překvapuje, jak rychle se tu všichni vdávají a berou :D viz i první díl. To je po pár měsících.
- Jane mi v tomto díle byla sympatická díky tomu jejímu "jinému stavu". Já sama se cítím jako ona, ve smyslu vztahu k dětem. Díky své nejbližší kámošce z rodiny se můj názor začíná měnit, přesně jako se pomalu měnil i Jane.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hříšnice v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech3x

Vánoce detektivní a krimi romány Boston jeptišky

Tess Gerritsen
americká, 1953