Jeden den přehled

Jeden den https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67765/bmid_jeden-den-mTO-67765.png 4 940 940

„Přátelství je někdy míň než láska“ Představte si, že někdy během střední školy potkáte člověka, který vám tak přiroste k srdci, že už ho nikdy nedostanete z hlavy. Chodit spolu ale nezačnete. Přesně to je případ Dextera a Emmy, kteří jsou přátelé už dvacet let – od osmaosmdesátého se setkávají vždy po roce. Je samozřejmě jen otázka času – i když nepřiměřeně dlouhého – než se z takového vztahu vyklube něco víc, než jen návštěva muzea a výroční večeře. Úspěšný román ze současné Anglie vypráví příběh o tom, že skutečné přátelství mezi mužem a ženou není možné, a musí buď skončit, anebo se proměnit v něco jiného, a také o tom, že si ty nejzákladnější věci uvědomíme, až když je pozdě. Vtipně napsaný příběh, ale skrývá nejen úsměvné a citlivě napsané sondy do lidských citů. Vztah, který přešel od náhodné známosti na jednu noc po věrné i nevěrné přátelství až k hluboké lásce a krátkému manželství jakoby mimochodem pod komickým nátěrem ukazuje změny zvyků, mravů a politiky v Británii posledních dvaceti let. Hlavním tématem příběhu se více než klasická \"lovestory\" stávají pocity osamělosti a hloubka rozporu mezi mladickou nesmiřitelností a kompromisy, které jsme nakonec schopni tolerovat.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

One Day , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jeden den. Přihlašte se a napište ho.

HŠ
01.05.2024 4 z 5

Přistupovala jsem k tomu hodně skepticky, nemám ráda romantiku, ale tohle bylo příjemné překvapení. Velmi se mi líbil roční styl, kam se postavy posouvaly, někdy nikam, jindy skokově. Ale přesně takový je život.

keselylenka
07.03.2024 4 z 5

Moc příjemné čtení, hezký příběh, který mě chytil za srdce. Z postav mi bohužel většinu knihy nebyla sympatická ani jedna. Uvidíme, co seriál na netflixu

monushka
24.02.2024 4 z 5

Na Netflixu mě podle popisu zaujal seriál Jeden den. Když jsem zjistila, že je podle knižní předlohy, bylo jasné, že před shlédnutím seriálu si musím přečíst knihu. Bylo to moc pěkné čtení, kdy jsem mohla strávit několik let se dvěma hlavními hrdiny a jejich osudy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (2)

2010 - British Book Awards (Popular Fiction Book of the Year)
2010 - British Book Awards (Book of the Year)

Kniha Jeden den v seznamech

v Právě čtených26x