Zlatý kompas přehled

Zlatý kompas https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2551/bmid_zlaty-kompas-dwK-2551.jpeg 4 1147 1147

Děj knihy se odehrává v paralelním světě podobném tomu našemu, kde žije dvanáctiletá Lyra. Každý člověk tam má svého daemona, který ho provází po celý život a je jakýmsi vnějším spodobněním jeho povahy, a žijí tu i jiné podivuhodné bytosti, například mluvící medvědí kyrysníci nebo půvabné divoženky létající na borových větvích. Lyra s jejich pomocí putuje daleko na sever, aby zachránila svého kamaráda Rogera a další děti, které unesli obávaní Vrahouni. Na cestě ji provází alethiometr, přístroj podobný zlatému kompasu, který tomu, kdo s ním umí zacházet, odpoví na každou otázku.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

Northern Lights , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlatý kompas. Přihlašte se a napište ho.

Audrina
08.04.2024 4 z 5

Knihu je pro mě poměrně těžké hodnotit. Znám původní film i nový seriál z dílny HBO, děj pro mě tedy nebyl překvapením a tím pádem pro mě i napínavější části nebyly natolik napínavé.
V četbě série bych chtěla pokračovat, jsem zvědavá, jak se příběh malé Lyry bude odvíjet.

jiri6844
17.02.2024 5 z 5

Tento příběh byl pro mě po nekonečném čtení knihy od Stephena Kinga takové krásné a lehké zadostiučinění a uspokojení.
Krásný příběh o malé Lyře plný zvratů, dobrodružství a dalšího očekávání
Hned se pouštím do dalšího dílu dílu.
Četlo se mi to lehce a rychle, to mě vyhovuje.
Neodrazuje mě to od čtení..

orson
10.01.2024 4 z 5

Pořád to na mě někde vyskakovalo, tak jsem si to přečetl. Tak trochu jsem doufal, že to bude jak Harry Potter, ale nebylo. Na mě to bylo trochu moc naivní - holt nejsem ta správná cílovka. Ale musím uznat, že ke konci to bylo docela napínavé.

Knižní novinky (17. týden)

25.04.2021

Ocenění knihy (1)

1997 - British Book Awards (British Children's Book of the Year)

Kniha Zlatý kompas v seznamech

v Právě čtených25x