Ježibabin vysavač přehled

Ježibabin vysavač https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406231/bmid_jezibabin-vysavac-69Z-406231.jpg 4 61 61

Nejobyčejnější místa se proměňují v dobrodružné scenérie - tak se třeba z Walesu stává britský Divoký západ - a nejobyčejnější každodenní předměty ožívají v rukou z Pratchettovy fantazie zrozených tvorů a mění se třeba i ve zbraně hromadného ničení - například když se tři sta skřítků pokusí řídit nákladní auto. Ať už budeme vysoko v oblacích s Voříškem putovat vzducholodí, nebo pronikat spolu s trolly do hlubin oceánu a zemského nitra, bude nás neustále doprovázet autorův vtip a laskavý humor. S jediným výsledkem. Na konci každé povídky budeme chtít další pokračování.... celý text

Povídky Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Talpress

The Witch's Vacuum Cleaner : And Other Stories

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ježibabin vysavač. Přihlašte se a napište ho.

jirka7470
15.03.2024 3 z 5

Terry Pratchett je takový britský Miloš Macourek. Povídky/pohádky jsou spíš civilnější a nesedí mi místy „dospělácké“ dvojsmysly. Nejvíc mě bavila sci-fi „Televize pro cestování časem“ a feministická „Sochy v Postružinovském parku“. Ale jinak se Pratchett neodvázal tak, jako to umí Macourek a třeba jeho pohádka o holčičce Matyldě s náhradní hlavou, nebo když rodiče omylem rozmixují chlapečka v mixéru a upečou z něho šlehačkový dort, kluk má dorty velice rád a tak začne ujídat sám sebe a nerozmixovali zpětný, chodem do původní podoby, tak by se sám celý snědl.

mia.com
27.11.2022 4 z 5

I tato povidkova kniha je fajn, jako ostatni. Nektere povidky lepsi a jine horsi, jak to tak byva. Celkove se ki ale moc libi styl, jakym je knizka udelana.

bouncer
18.02.2022 4 z 5

Jedna z těch lepších povídkových knih raného díla Terryho Pratchetta.

Knižní novinky (16. týden)

14.04.2019

Kniha Ježibabin vysavač v seznamech