Justina přehled

Justina https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399504/bmid_justina-P6f-399504.jpg 3 34 34

Ikona erotické literatury spolu s legendou erotického komiksu! V osmnáctém století napsal proslulý markýz de Sade svůj příběh o prokletí dobrých mravů – příběh, který i přes své stáří vychází stále znova a je bezpečně schovaný v mnohých knihovnách. A koncem minulého století se ho chopil italský tvůrce Guido Crepax a stvořil podle něj neméně úspěšný komiks. I když má Crepax pro SM a jiné fetiše slabost, nejde v jeho případě jen o erotiku, jde i o její umělecké ztvárnění. O důraz na postavy, na pohyb, na výraz. Guido Crepax je jeden z těch autorů, které oceníte, i když je vám jinak tento styl komiksů cizí.... celý text

Literatura světová Komiksy Erotika
Vydáno: , Crew

Justine

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Justina. Přihlašte se a napište ho.

woita
29.12.2022 1 z 5

Existuje obdobný komiks (Justina a Julieta), se stejnými postavami, ale s rozdílnou kvalitou. Bohužel musím takto v úvodu konstatovat, že Justina se v tomto porovnání nevydařila na mnoha úrovních: kresba, děj, explicitnost. Kresba má určitě své kvality, ale již nehýři toliko detaily mnohých erotických praktik, jako konkurent. V tomto navazujeme na příběh, který je více okleštěn, než eunuch. Chybí mi v něm plynulé přechody, kterých se nám v Justina nedostává. Kdybych neměl povědomí o scénáři z Justina a Julieta, nerozuměl bych tomu natolik, abych mohl příběh De Sadeho docenit jako geniální.

eraserhead
06.04.2022 4 z 5

Komiksová verze vysoce filosofického a požitkářsky expresivního příběhu o jedné mladé dívce, která má jó kurva pech. Zpracování fajn, jen mi trochu vadilo, že většina mužských postav byla vizuálně ztvárněna jako opice. Ono to možná má nějaký sofistikovaný význam, ale moc mi to nesedělo.

Teri27
24.01.2022 3 z 5

Knížku jsem si objednala, jen kvůli názvu, protože dcera je taky Justina. A když jsem ji otevřela, to bylo překvapení :D lepší , než Jozefina Mutznbacher

Knižní novinky (24. týden)

09.06.2019

Kniha Justina v seznamech