Kanadské žertíky přehled

Kanadské žertíky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13678/kanadske-zertiky-13678.jpg 4 54 54

Rozsáhlý výbor z tvorby kanadského humoristy a satirika Stephena Leacocka představuje autora v téměř čtyřech desítkách próz jako mistra slovního vtipu, laskavého šprýmu i břitké parodie, trefně postihujících nejrůznější podoby lidského sobectví, snobismu či zkostnatělosti, aniž by přitom ztratily svůj bytostně humanistický základ. Stephen Leacock (1869-1944) je autorem Literárních poklesků (1910, č. 1963), Maloměstských poklesků (1912, č. 1997), Arkadských dobrodružství horních deseti tisíc (1914, č. 1959) a řady dalších humoristických, esejistických, ale také pedagogických a cestopisných děl.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Paseka

College days; Here are my lectures; The Iron man and the Tin women; Perfect lovers , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kanadské žertíky. Přihlašte se a napište ho.

gabriel375
21.03.2024 5 z 5

nuž Jerom k.Jerom a Števko Leacock sú pilierom britského suchého humoru. Na to, v akej pochmúrnej dobe páni žili, dokázali obaja zažnúť iskru v mokrom popole a zrodil sa humor. Kto má rád poviedkový charakter a pohodu na dovolenke, kľudne sa môže pobaviť .Snobizmus a chamtivosť sú skvelé atribúty dneška, človek žasne ako málo sa toho zmenilo za tých 170 rokov od narodenia autora

angloumene
11.10.2022 1 z 5

Uf, Kanadské žertíky tedy určitě nejsou pro mě. Opravdu přízemní, často velmi sexistický a neoriginální humor. Naneštěstí jsem se nenechala odradit názvem.

Vesmich
06.05.2021 5 z 5

Smála jsem se tak, že jsem budila veřejné pohoršení! Jak si stará Našmelilka kupovala starožitnosti se snad naučím nazpaměť! Úplně jsem viděla některé konkrétní lidi, jak melou přesně takové nesmysly a kupují podobné skvosty! To se neomrzí tohleto:)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kanadské žertíky v seznamech

v Právě čtených2x