Bláznova smrt přehled

Bláznova smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9823/bmid_blaznova-smrt-64v-9823.jpg 4 195 195

Kapitán Exner série

Meziboří. Malé město - obchody, restaurace, hotel s kavárnou, pojišťovna, nemocnice, kino Oko. Před ním přešlapoval podivně oblečený muž a v ruce žmoulal červený kapesník. Někteří ho ignorovali, někteří ho litovali, někteří se ho báli, některým dělal jeho zdravotní stav starosti. Především novému psychiatrovi a pak otci, bývalému majiteli pojišťovny, nyní důchodci Josefu Krempovi. A jak se ukázalo, ne bez důvodu. Honza Krempa byl nalezen s podřezaným hrdlem. Spadl nešťastnou náhodou do skleněné výplně pokojových dveří, nebo je vše úplně jinak. Vydání čtvrté, v nakladatelství MOBA první. Kniha vyšla ve švédském překladu Mannen som älskade rött v roce 1979 ( Bra Böcker).... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bláznova smrt. Přihlašte se a napište ho.

terimila
07.05.2024 3 z 5

Za mě nejslabší exnerovka, co jsem zatím četla. Nějak mě to nedokázalo vtáhnout. Vražda, co vlastně ani nevypadá jako vražda, vyšetřování nevyšetřování, oběť extrémně nesympatická, rodina a podezřelí jsou protivní povýšenci nebo podivné existence. Exner se s nima moc maže, pořád se tak nějak plácá od ničeho k ničemu, nemá svůj běžnej šmrnc. Nějak to nemělo spád, všichni se tam pořád nějak motaj... Snad půlku knihy jsem váhala, zda poprvé nedám Exnerovi jen dvě hvězdy, ale závěr to trochu vylepšil - aspoň to rozuzlení a odhalení vraha dávalo smysl.
Tak či tak ale nic moc. Kdybych svoje setkávání s Exnerem bývala započala tímhle, asi bych dál nepokračovala.

Emik87
17.02.2024 5 z 5

Příběh mi přišel opravdu zvláštní a kapitán se pořád nějak ne a ne dobabrat k výsledku. I tak je ale detektivka skvělá a Exner tradičně šarm sám. :)

janina66
03.08.2023 5 z 5

Skvělá detektivka lehce plynoucí. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je pachatel a byla jsem mile překvapená rozuzlením.

Nové eknihy zdarma (duben)

08.04.2020

Knižní novinky (4.12. - 17.12.)

04.12.2017

Kniha Bláznova smrt v seznamech