Kdy, kde, proč & jak se to stalo v českých dějinách: Sto událostí, které dramaticky změnily naši historii přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56422/bmid_kdy-kde-proc-a-jak-se-to-stalo-v-ce-foC-56422.jpg 5 22 22

Kdy bylo slavnostně otevřeno Národní divadlo? Kde byla založena jednota bratrská? Proč bylo roku 1621 popraveno na Staroměstském náměstí 27 protihabsburských politiků? Jak probíhal odsun Němců z Československa? Na tyto a stovky jiných otázek najdete odpověď v původní, českými historiky napsané knize, která si klade za cíl poutavým způsobem seznámit čtenáře se stovkou klíčových událostí, jež významně utvářely či změnily tok českých dějin.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kdy, kde, proč & jak se to stalo v českých dějinách: Sto událostí, které dramaticky změnily naši historii. Přihlašte se a napište ho.

Anajkaa39
předevčírem 5 z 5

Tato kniha nebo respektive encyklopedie je prostě suprová dobře se v ní vyhledávají informace a je to dobrý materiál na různé referáty nebo seminární práce. Mapuje skvěle českou historii. Opravdu se tato publikace povedla a stojí za to jí mít v knihovně. Opakovaně používaná hlavně v mém případě na různé referáty už na střední škole i na vysoké prostě použitelná kdykoliv :D

Hor89
17.12.2023 5 z 5

Tato encyklopedie s hooodně dlouhým názvem patří mezi nejlepší knihy, které u nás vyšly pod nakladatelstvím Reader's Digest Výběr. Výběr autorů se povedl - mimo jiné Petr Čornej, Pavel Bělina, Ivana Čornejová nebo Jiří Pokorný. V knize je spoustu obrazového materiálu a podrobný souhrn událostí. Jen písmo mohlo být o něco větší.

Amneris
11.08.2021 5 z 5

Kniha skvěle popisuje důležité momenty z naší historie a každá kapitola je doplněna o ilustrace a další zajímavosti. Tato publikace má v mé knihovně čestné místo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kdy, kde, proč & jak se to stalo v českých dějinách: Sto událostí, které dramaticky změnily naši historii v seznamech

v Právě čtených2x