Kletba čachtické vražedkyně přehled

Kletba čachtické vražedkyně
https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9989/mid_kletba-cachticke-vrazedkyne-0Cg-9989.jpg 4 30 30

Z dobových materiálů, které zkoumají případ známé sadistické vražedkyně Alžběty Báthoryové, je patrné, že u nás proslulý román Joži Nižnánského Čachtická paní je v poměru k historickým skutečnostem pouhou beletristickou selankou. To, co odhalují dochované záznamy z výslechů svědků a další písemné prameny, patří k nejhrůznějším kauzám světové kriminalistiky. Kdo byla vlastně hraběnka Alžběta Báthoryová? Co v ní podnítilo vražedné sklony a zášť k mladým dívkám? Proč, ač usvědčena, nebyla nakonec potrestána? Kniha Vladimíra Lišky nabízí důkladnou sondu do duše šílené ženy pronásledované vizí věčného mládí, ale také do doby, která její temný osud přivedla na svět - slovenských Uher 16. století.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kletba čachtické vražedkyně. Přihlašte se a napište ho.

hanka24
19.02.2023 3 z 5

Nahlédnutí na postavu Alžběty Bathory z jiného úhlu. Autor na základě historických souvislostí a dochovaných dokumentů spekuluje o případu čachtické paní. Co když to vše bylo opravdu úplně jinak?

Eicherik
14.04.2020 5 z 5

Velmi zajímavé, uvěřitelné a obsahově dostatečné pojednání o uherské hraběnce Alžbětě Báthoryové. V šestnácti kapitolách nás autor seznámí s dobou, osobnostmi a intrikami Uher přelomu 16. a 17. století. V páté kapitole se seznámíme také s valašským knížetem Vladem III. Draculou řečeným též Vlad Tepes. Koho zajímá skutečný osud temné ženy přezdívané Čachtická paní, tomu tuto publikaci doporučuji.

milan3696
25.02.2020 5 z 5

Lze dát obrazu krvežíznivé bestie lidskou tvář? Autor se o to pokusil. Za mě je tento pokus platný.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kletba čachtické vražedkyně v seznamech

v Právě čtených3x