Klíč přehled

Klíč https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464956/bmid_klic-Ri2-464956.jpg 4 391 391

Zdravotní sestra Ellen Crosbyová nastoupí do nemocnice pro duševně choré. Přestože netuší, co ji zde čeká, je plná energie a naděje, že bude pomáhat potřebným. Když pozná mladou ženu, kterou do ústavu přivezl její otec, netuší, že již brzy ji čeká rozhodnutí, které jim navždy změní život. Sarah je zvláštně přitahována opuštěnou nemocnicí pro psychicky nemocné. Při jedné obhlídce objeví kufr pacientky, která zde pobývala před padesáti lety. Šokující obsah kufru, kterého se půl století nikdo ani nedotkl, jí pomůže rozmotat zapomenutý příběh o velké tragédii a ztracené lásce a dá jí příležitost napravit dávnou křivdu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Key , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Klíč. Přihlašte se a napište ho.

Bubo19
01.05.2024 4 z 5

Kniha popisuje převážně prostředí psychiatrické léčebny v padesátých letech minulého století v Anglii. Přestože je to čtení hodně smutné, děj pěkně ubíhá až ke konci, kde se dozvíme, jak to s hlavními postavami dopadlo. I když se něco dalo tušit už dříve, kniha se mi líbila a časem si určitě od autorky přečtu další román.

Květ
07.02.2024 3 z 5

Román pro ženy Klíč je napsán jednoduše, čte se snadno a rychle, ale bohužel ve mně nezanechal hlubší dojem. Podobné knihy s historickou linkou z ústavů pro choromyslné už jsem četla několik a tato v ničem nevynikala, dějová linka ze současnosti mě nezaujala vůbec. Knížka má vysoké hodnocení, tak nevím, jestli jsem neměla to správné rozpoložení, ale přišla mi průměrná. (2,75*)

Damaj
30.12.2023 5 z 5

Úžasná, ale velmi smutná knížka z hrozného prostředí. Ještě teď mám husí kůži, jakým způsobem se k pacientům chovali a hlavně z jakých důvodů se do ústavu lidé dostávali

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021

Knižní novinky (25. týden)

20.06.2021

Kniha Klíč v seznamech