Kniha radosti přehled

Kniha radosti https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328269/bmid_kniha-radosti-T63-328269.jpg 5 147 147

Jeho Svätosť Dalajlama a arcibiskup Desmond Tutu sa raz začali rozprávať o veľmi dôležitej téme – o radosti. Obaja nositelia Nobelovej ceny za mier, významní duchovní majstri a morálni vodcovia našich čias sú známi aj tým, že sú to najnákazlivejší šťastní ľudia na svete. Túto knihu si od začiatku predstavovali ako trojposchodovú narodeninovú tortu: ich vlastné príbehy a ponaučenia o radosti, najnovšie zistenia v náuke o hlbokom šťastí a denných tréningoch, ktoré vychádzajú z ich vlastných citových a duchovných skúseností. Obaja si prešli veľkými osobnými i politickými nepriazňami, a obaja sú tu pre čitateľov, aby sa s nimi podelili o vlastné príbehy zápasov a znovuzrodenia. Teraz, obaja osemdesiatnici sa chcú vyznať z toho najdôležitejšieho – teda skutočnosti, že aby ste boli radostní, musíte tešiť ostatných.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Noxi

The Book of Joy , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kniha radosti. Přihlašte se a napište ho.

Lily101
02.08.2023 3 z 5

Za mě je kniha velkým zklamáním.

Poskytuje pouze obecné rady, mnohdy chybí konkrétní tipy, co a jak. Koncepce knihy je šílená, protože:
1) pročítání prostřední částí knihy bylo nezáživné, pokud poctivě čtete jako já;
2) chaotický styl psaní na čtivosti nepřidá (a místy je text i zbytečně natažen) + než se zorientujete, co jsou příběhy autora a jeho domněnky (obojí jsou mnohdy opravdu nadbytečné a zbytečně);
3) uchopení knihy jako reportáže nevím, zda bylo vhodné (vzhledem k tomu, že z pětidenní cesty byl pořízen audiovizuální záznam, který byl vysílán veřejnosti) a tak vesměs skoro polovina knihy je popisná (příjezd,, popisy, co kdo dělal v ten moment /místy přínosné, ale některé by šlo omezit/), což nemusí sednout každému;
4) kniha prostě není čtivá, pokud jste poctiví a čtete jako já stránku po stránce (nepřeskakujete a nečtete pouze pasáže či texty, které Vás zajímají);
5) cvičení uvedená na konci jsou zajímavá, ale je jich tolik, že se v tom spíš
ztratíte, ale dokud jsem aspoň jedno nevyzkoušela, tak nebudu soudit;
6) kniha obsahuje moudra, ale pokud jste již pár motivačních knih či knih o pozitivním myšlení četli, tak ty nejpodstatnější myšlenky knihy pravděpodobně znáte a možná to pro Vás bude úmornější, ale opakování je matkou moudrosti a něco nového se dost pravděpodobně dozvíte.

Něco nového mi kniha přinesla a tak nad obligatorní hvězdičky dávám půl navíc a zaokrouhluji na 3, byť zde s těžkým srdcem, neb mi kniha způsobila čtecí krizi a těšila jsem se, až ji konečně dočtu, uložím do knihovničky. budu se věnovat jiným knihám.

Arcibiskup i dalajláma mají tolik moudrosti, které se nebojí předat dál. V dnešní době, kdy každý své know how pečlivě střeží, tento přístup obdivuji a moc děkuji. Samotné
podání autorem je za mě proto veliká škoda a jsem překvapená vysokým hodnocením zde. Trochu mě to přivádí k myšlence, zda jsem disponovala stejným textem knihy jako ostatní a nebo má kniha pouze stejný přebal, ale obsah byl jiný (knihu jsem dostala darem a byla zakoupena v knihkupectví, tudíž je zřejmé, že text musel být shodný, jaký měli ostatní recenzenti přede mnou).
#prvniknihavsrpnu2023

Radimka
17.07.2023 4 z 5

Spousta krásných a hlavně moudrých myšlenek, který zazněly při rozhovorech mezi dalajlamou a arcibiskupem Tutuem. Kdyby bylo jakékoli náboženství náboženství prezentováno tímto způsobem, kdy z něho čiší láska k člověku a radost ze života tady a teď, chtěl by být věřícím asi každý. Nudily mě jen vstupy "moderátora". Skvělá byla spousta návodů k meditacím na konci knížky.
"Kéž netrpím, kéž jsem zdravý, kéž jsem šťastný, kéž naleznu pokoj a radost"
"Pokud s tím lze něco udělat, jaký je důvod ke sklíčenosti? Pokud se nic dělat nedá, k čemu je být sklíčený?" - Šántidéva
"Bože, prokaž nám milost přijmout s klidem věci, které nemůžeme změnit a dej nám odvahu změnit věci, které změnit můžeme a moudrost jedno od druhého odlišit" - Niebuhr /Pokojná modlitba/

Kackac77
19.05.2023 5 z 5

To bylo krásné čtení. Kolik moudrosti, lásky, soucitu, laskavosti, .. umí tito dva muži předat lidem?! Kniha je inspirující, spousta věcí je vysvětlena i z vědeckého pohledu. Na konci je praktický návod jak meditovat, jak pracovat na sobě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kniha radosti v seznamech

v Právě čtených33x