Kočka, která okusovala ušák přehled

Kočka, která okusovala ušák https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2475/bmid_kocka-ktera-okusovala-usak-661f6360f3eb9.png 4 96 96

Kočičí krimi série

Jim Quilleran má redigovat novou přílohu listu — Elegantní domov. V prvním čísle představí čtenářům ve spolupráci s fotografem Oddem Bunsenem elegantní, přepychově zařízenou vilu. Druhý den se však do vily někdo vloupal a odcizil cennou sbírku jadeitových figurek. Paní domu byla nalezena mrtvá. Když v objektu, který zvolil do druhého čísla, provede v den uveřejnění policie razii, ztrácejí majitelé domů zájem o publicitu. Třetí číslo je provázeno opět vraždou, vzápětí však už Jim za vydatné pomoci Kokovy intuice a jeho zvláštních chutí definitivně rozplete klubko příčin a následků a zjistí, jak to všechno bylo. A protože ho odbornice na kočky upozornila, že jeho Koko je osamělý a trpí tím, a protože mu okolnosti přivedou do cesty siamskou krasavici Yum Yum, rozrůstá se tým o třetího člena.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei) , MOBA (Moravská bastei)

The Cat Who Ate Danish Modern , 1967

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kočka, která okusovala ušák. Přihlašte se a napište ho.

Marthas
14.03.2024 4 z 5

3,5/5 Ani opětovné čtení po cca. 20 letech neubírá knize jisté kouzlo. Nebýt těch šotků a tiskařkých chyb v ní dala bych možná ještě více.
Není to sice žádná vysoká literatura, zato spolehlivě vykouzlí úsměv na rtech každému kočkomilovi a člověk se u toho zrelaxuje a sem tam se i zasměje. Autorčiny knihy jednoznačně patří k lepšímu průměru v žánru jak krimi, tak jsou peckou v žánru krimi, kde hrají roli i zvířata.
Mám v plánu zkusit zjistit, zda tentokráte dokážu přečíst celou sérii. Přeci jen časem měla série klesající tendenci, což se stává.

EliskaD
13.02.2024 4 z 5

Příjemná poklidná detektivka bez výrazně dramatických či brutálních scén. Kocourek Koko zpestřil děj a přispěl tak k rozuzlení. Na své si tak přijdou milovníci klasických detektivek i kočkomiLOVÉ.

Booky84
21.01.2024 5 z 5

Opět pohodová a čtivá detektivka z mojí oblíbené kočičí série. Autorka tentokrát zvolila i zajímavé prostředí bytových architektů. Koko je stále boží a jsem ráda, že mu koncem knihy pořídil novinář J.Q. novou kamarádku Yum Yum.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kočka, která okusovala ušák v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x