Kočka a město přehled

Kočka a město
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463531/bmid_kocka-a-mesto-YQP-463531.jpg 4 132 132

Propletené příběhy o kočkách, Tokiu, osamělosti a vykoupení. Tatéra oddaného tradiční technice pohltí ohromující zakázka; bezdomovec se usadí v opuštěném kapslovém hotelu; přepracovaný taxikář nepřestává oplakávat svou zesnulou manželku; uzavřený samotář se bojí opustit dům; přeborník ve videohrách hledá lásku — a všechny tyto lidi spojuje zázračná mytická kočka, která mění podobu a tančí ulicemi Tokia. Při svých toulkách se dotýká životů jeho obyvatel a neočekávanými a někdy i magickými způsoby je propojuje.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

The Cat and The City , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kočka a město. Přihlašte se a napište ho.

susen9085
09.02.2024 3 z 5

Milé čtení, avšak jsem rád, že je za mnou. Upřímně jsem čekal od konce něco víc, nějaké vysvětlení různých spojitostí a jevů
Nicméně doporučuji přečíst, pokud vás zajímá téma Japonska a každodenního života v něm.

sporran
08.09.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila provázaností příběhů. Na autorovu prvotinu velmi dobé, promyšlené a čtivé. Škoda, že zatím nic dalšího nenapsal.
Ještě chci vyzdvihnout překlad, který mě také nadchl.

Wrent
11.08.2023 5 z 5

Lidé žijící své životy v japonské metropoli, jejichž osudy propojuje jedna kočka (nebo snad její klon?). Bohužel spousta jednotlivých příběhů není dopovězena, ale to je jasné už od začátku knihy. Vždyť každý čtenář je vlastně jen zručným tatérem, který v každé kapitole vždy jen zaostří na konkrétní čtvrť na mapě Tokia, kterou se snaží přenést na kůži krásné tajemné dívky, aby se v další kapitole podíval zas jinam.
Skvělá kniha!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kočka a město v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech1x