Kolíbka přehled

Kolíbka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42883/bmid_kolibka-QNH-42883.jpg 4 378 378

Vonnegutův vypravěč pracuje na knize pojednávající o tom, co dělali význační Američané v den svržení první atomové bomby, a během shromažďování materiálu o lidech v blízkosti vynálezce pumy, doktora Hoenikkera, narazí na mnohem ničivější objev – tzv. „led typu 9“. Pátrání po této nebezpečné substanci, která mrzne při pokojové teplotě, jej zavádí až do karibského ostrovního státu San Lorenzo, jemuž vládne diktátor „Papá“ Monzano společně s Hoenikkerovým synem Franklinem. Vonnegutův protagonista zde nečekaně dosáhne vysokého postavení, brzy se však má stát svědkem katastrofy apokalyptických rozměrů…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Mladá fronta

Cat's Cradle , 1963

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kolíbka. Přihlašte se a napište ho.

Pavlaj
včera 5 z 5

Poprvé jsem četla dávno, když mi bylo dvacet. Asi jsem to tehdy moc nepochopila, protože mi knížka úplně vyšuměla z paměti. Teď, po mnoha letech, napodruhé. A on je to takový skvost! Tím nechci říct, že jsem tentokrát úplně všechno pochopila. Ve všech těch absurdních situacích a obrazech, o kterých se v Kolíbce píše, vidím kritiku náboženství, politiky a sebestředného amerického vnímání světa. Tak snad to tak je. Nádherný jazyk je perličkou na dortu.
„Strávil jsem noc se Sandrou. Vlastní duše mi smrděla jako připálený kočičí kožich.“
„Mrtvá kočka měla na krku cedulku. Stálo na ní: ´Mňau´.“
Moc mě to bavilo.

Mrshodan
30.08.2023 4 z 5

Tolik sarkazmu, tolik lidské hlouposti. Výborná kniha. Ecce homo.

jaroiva
19.05.2023 2 z 5

Tentokrát mě náhodný styl autora nijak nebavil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kolíbka v seznamech

v Právě čtených5x