Konrad Wallenrod přehled

Konrad Wallenrod
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156150/konrad-wallenrod-156150.JPG 3 37 37

Novým mistrem Řádu německý rytířů se stává po Evropě vyhlášený rytíř a hrdina. Je původem Litevec, avšak o jeho původu rytíři vůbec nic nevědí. Hrdina ale na svou rodnou zem nezapomíná, ba naopak. Musí totiž splnit dávný úkol, jež si kdysi předsevzal, aby ochránil Litvu před řádem, který ohrožoval její existenci a způsoboval jí neustálá příkoří. Využívá proto svého důležitého postavení v hierarchii a pokouší se vojska, kterým velí, zlikvidovat. Je pro to ochoten obětovat naprosto vše, i vlastní život.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Konrad Wallenrod. Přihlašte se a napište ho.

Kopta
05.06.2020 2 z 5

Stejná píseň. Stejná lyrická epika. Stejný příběh. Alespoň v té šabloně nálady, která se táhne ve snaze napodobit a zavděčit se nějakému literárnímu směru, který oslovil lidi tehdy a sporadicky někoho osloví dnes. Sláva těmto lidem. Mně ne.

los
04.01.2020 2 z 5

polské literatuře jsem doposud nedokázal přijít na chuť, měl jsem co dělat, abych KW dokázal dočíst

Lucie Pfeifer.
12.11.2018 1 z 5

Čtení pro mě bylo spíše utrpením, než požitkem. Námět příběhu je skvělý, bohužel to sestavení textu a celkově ten fakt, že to není ani chronologicky, dle mého knize ubralo na kvalitě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Konrad Wallenrod v seznamech