Konvoj do Murmanska přehled

Konvoj do Murmanska https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21252/bmid_konvoj-do-murmanska-IXZ-21252.jpg 5 84 84

Strhující příběh z doby druhé světové války, známý u nás z působivého filmového zpracování, vypráví o nepatetickém hrdinství námořníků vlajkové lodi Odysseus.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Mladá fronta

HMS Ulysses , 1955

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Konvoj do Murmanska. Přihlašte se a napište ho.

Kortez
12.04.2024 4 z 5

Audiokniha.
Vojnový príbeh ktorý sa neodohráva v bežných vojnových lokáciách, ale ako keby v zásobovacom týle, kedy západní spojenci dodávali sovietom vojnové vybavenie, zbrane strelivo atď. Mnoho ľudí o týchto vojnových operáciách ani netuší a myslí si že Stalin vyhral vojnu sám. Bohužiaľ, alebo vďaka Bohu mal neskutočne veľkú podporu zo západu vďaka ktorej sa mu práve toto podarilo. Teraz už nikto nedokáže povedať, čo by Stalin bez podpory západu sám dokázal.

Martin1974
06.08.2023 5 z 5

V tejto knihe vidieť názornejšie ako v iných, ktoré som doteraz čítal s vojnovou témou, že vojny v modernej dobe neprinášajú len obrovské obete na ľuďoch, ale aj neskutočné plytvanie nerastnými surovinami a ohromné znečisťovanie prírody ...

KLADIK
01.09.2022 5 z 5

Skvělé!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Konvoj do Murmanska v seznamech

v Právě čtených1x