Krajina s jednorožcem přehled

Krajina s jednorožcem
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117522/bmid_krajina-s-jednorozcem-exz-117522.PNG 4 28 28

Poutavá kniha s prvky historického románu a fantasy zavádí čtenáře do mytické krajiny. Líčení spletitých osudů několika postav zaujme nejen dramatickým spádem, ale i krásou slova. Zprvu jednoduchý milostný příběh tohoto "novogotického" románu se postupně rozrůstá a větví. Tím, jak přibývají postavy a děje, sílí a mohutní jako tok řeky od pramene. A dnes často zneuznané pojmy, jako jsou čest a přátelství, odplata a odpuštění, věrnost a oddanost dámě, v tomto příběhu získávají zpět svůj prapůvodní význam. ISBN 978-80-8686-822-6 (dotisk 2017)... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krajina s jednorožcem. Přihlašte se a napište ho.

Akvabela
07.10.2023 4 z 5

Kniha se úplně snadno nečetla. Děj byl zbytečně hodně natahovaný. Vadily mi mystické prvky.

Schary
29.05.2023 3 z 5

Taková poetická kniha, něco mezi historickou knihou, pohádkou, romancí a rytířským příběh - od všeho trošku. Za přečtení stojí, i když mě knížka místy přišla rozvláčná.

pavla2565
02.03.2023 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Krásný jazyk, barvité popisy, které vyvolávaly pocit, že se mi příběh odvíjí před očima jako film. Tento druh literatury mám ráda, trocha pohanské mystiky, hrdinství, lidské slabosti, ale i ctnosti a v neposlední řadě to, co člověka dělá lepším - láska. K takovým příběhům neodmyslitelně patří a dotváří nádheru celé knihy. Podvědomě všichni po ní toužíme a náš svět dokáže být krutý, tak proč nesnít s touto knihou právě o lásce. Oproti některým mně právě zaujalo množství jmen, mám je ráda, dávají postavám osobnost. Osobně velmi doporučuji přečíst, náš jazyk je krásný a vytrácí se, proto jsem nadšená, že pořád jsou lidé, kteří tento jazyk, tak působivě používají.

35 nových eknih zdarma ke stažení

21.12.2021

Kniha Krajina s jednorožcem v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x