Krajiny vnitřní a vnější přehled

Krajiny vnitřní a vnější
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1072/bmid_krajiny-vnitrni-a-vnejsi-xRO-1072.jpg 4 167 167

Krajina se od 90. let 20. století stala jedním z klíčových pojmů přírodních, ale i některých humanitních věd. První polovina textů se týká skutečné, fyzické krajiny, jejích proměn a ochrany. Druhá část je věnována vnitřním krajinám duše – fenoménu genia loci, postavě Zeleného muže, keltským bohům v druhohorách atp. Celek uzavírají Poutníkova pravidla putování po posvátných místech a obsáhlý soupis literárních i hudebních pramenů, které jsou pro vstup do krajiny potřebné. Hlavním motivem knihy zůstává nutnost chránit krajinu kvůli jí samé, kvůli živlům, skalám, vodám a životu, ale také kvůli sobě a vlastní duši. 2., doplněné vydání... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krajiny vnitřní a vnější. Přihlašte se a napište ho.

Radimka
05.08.2023

Pana Cílka si moc vážím. Většinou souzním se vším, co píše, ale tohle mě moc neba. Čtu to už moc dlouho a nemůžu to překousat. - Tak nakonec jsem to vzdala. Možná nebyl ten spravnej čas.

Petok
16.05.2023 4 z 5

Knihu jsem četl poprvé asi před patnácti lety a v té době na mě silně zapůsobila. Teď už na mě sice neměla tak silný efekt, ale myšlenky obsažené v knize jsou i nadále nadčasové, byť to na mě někdy působilo nesourodě a nahodilo, na významu či správnosti to však neubralo.

heczek
21.02.2023 5 z 5

Má první kniha od pana Cílka a.. NÁDHERA. Nemám k tomu víc co dodat, četla jsem ji dlouho a pomalu, neboť jsem si ji patřičně vychutnávala. Tolik naučných myšlenek a tolik k zamyšlení.. Má duše zaplesala.

Zatím zde není žádná související novinka.

Země má tajemnou moc přivlastnit si člověka.

Ocenění knihy (1)

2003 - Cena Miroslava Ivanova (Dílo vydané během posledních tří let)

Kniha Krajiny vnitřní a vnější v seznamech

v Právě čtených14x
v dalších seznamech5x