Král duchů přehled

Král duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2936/bmid_kral-duchu-3ew-2936.jpg 4 88 88

Sipstrassi: Kameny moci série

Chronologicky první kniha série Sipstrassi sága. Sipstrassi: Kameny moci 1. Říší se šíří zmatek a hrůza. Krále zavraždili zrádci a kouzelný meč byl ztracen v Mlžném kruhu. Vojska Sasů, Anglů, Jutů a Brigantů si zemí prosekávají krvavou cestu a vedou je loutky nelítostné černokněžny - mezi jejíž přisluhovače patří temné, krvežíznivé stvůry a divoký nemrtvý válečník. Veškerá naděje spočívá na bedrech mladého Thura - v jehož žilách proudí krev králů. On musí porazit obludy černokněžny a vydat se do krajiny Mlh, aby tu nalezl vojsko duchů. A ten jediný, kdo může Thura připravit k tomu, aby dosáhl svých práv, je horský válečník Culain, jediný člověk, který zná strašlivé tajemství černokněžny...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Perseus

Ghost King , 1988

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Král duchů. Přihlašte se a napište ho.

špulo
14.10.2023 4 z 5

Gemmellovská rozprávka na tému mytológia. Rýchloodsýpajúce čítanie plné akcie a dobrodružstva a s občasným ľahúčkým zafilozofovaním. Autor sa mohol s niektorými postavami viac vyhrať, ale to je len môj dojem. Lenže, ešte som ho pristihol v poslednej štvrtine pri dosť zásadnej logickej chybe. Následky danej situácie potom pôsobili vykonštruovane a samoúčelne. Toto by sa Dejvidovi nemalo stávať. Mistr tesař zaluftoval ;)).

n.ezn.amy
27.02.2023 5 z 5

Když zrádci z vlastních řad zabijí svého krále, tak nepřátelé z řad Sasů prakticky bez odporu plení zemi a proti nim se musí postavit mladý chlapec Thur, jemuž cestu k vítězství musí ukázat slavný válečník Culain. První díl ze série Sipstrassi, kdy tajemné kameny mají obrovskou moc a ti kdo je ovládají, mají vždy temné cíle. Klasický gemmelovský příběh, kdy je do tohoto lehce zakomponovaná legenda o králi Artušovi. Fantasy z pera Davida Gemmella mě nikdy neomrzí.

Elkiss
04.02.2021 5 z 5

Tak strasne me mrzi, ze knizku vzdycky doctu. Tolik pokory, ucty, lasky, fair play, oddanosti, presvedceni, houzevnatosti a vubec vseho dobreho, bez postrannich umyslu... ach!!! Skoro vsechny dobre vlastnosti tech hrdinu nam vsem dnes chybi. Opakuji se a opakovat se budu. Gemmell je vynikajici spisovatel a pri cteni jeho del, s kazdym hrdinou, ten pribeh prozivate tak, jako by se odehraval prave vam. Strasne nerada se s hrdiny loucim, ale zas me tesi, ze jeho sbirku mam kompletni a muzu sahnout po jinem titulu. Jeho dila muzete cist do zblazneni a nikdy se neomrzi! Pri ctenarske krizi je David spolehlivym partakem, ktery vas nenecha knihu odlozit ani na hodinu:).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Král duchů v seznamech

v dalších seznamech1x