Spirála přehled

Spirála
https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/5963/bmid_kruh-knizni-klub-spirala-PAM-5963.jpg 4 351 351

Kruh (Kodži Suzuki) série

Soudní patolog Ando truchlí nad ztrátou malého synka, manželství se mu rozpadá, a tak žije jen prací. Když se mu na stůl dostane tělo jeho dávného přítele Rjúdžiho Takajamy, kterému způsobil infarkt podivný nádor ve věnčité tepně, není divu, že veškerou energii upne k vyřešení záhady jeho smrti. Zvlášť když mu Rjúdži ze záhrobí posílá šifrované vzkazy. Tajemná úmrtí se množí, zdá se, že na lidstvo zaútočil nový vražedný virus, a Ando má brzy zjistit, že v sázce je mnohem víc než jen případný lékařský věhlas… Ve Spirále, pokračování slavného Suzukiho hororu Kruh, hrozba vraždící videokazety už nevisí jen nad těmi, kdo ji zhlédli – z nezúčastněného pozorovatele se stane odsouzenec na smrt tak snadno… Sadako Jamamurová totiž se svou pomstou lidstvu teprve začíná…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Knižní klub

Rasen , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spirála. Přihlašte se a napište ho.

klmonkaa
05.03.2024 5 z 5

Proste wow! Som milo prekvapená, vedecké rozvinutie a pokračovanie vyčíňania Sadako som rozhodne nečakala. Pisateľ tie vedecké pasáže popísal jednoducho, ako pre laika.

Ivan Kučera
29.12.2023 2 z 5

To čo bolo? Kodži Suzuki dal druhý Kruh (pardon, Spirálu) tzv. na Crichtona. Teda plno vedeckých štúdií, odborných posudkov, vzorcov, chemických inštancií, komplikovanej matematiky, lekárov, vedcov a skúmania prekliatia duchom skrz mikroskop (!). Keď na vás z niektorých konkrétnych strán nečakane vybafne nie nešťastná Sadako, lež chemický vzorec a podobné srandy, vyvalíte oči a pozriete na obálku, či naozaj čítate horor a nie vedeckú prácu študenta zdravotnej školy. Ono je to istým spôsobom pozoruhodný nápad, pozrieť sa na nadprirodzené zlo formou vedy resp. vnímať kliatbu ako HIV resp. bojovať proti nej na báze DNA (wtf). Ale fascinujúci pocit čoskoro zmizne a nahradia ho rozpaky. Vytráca sa z toho akýkoľvek horor a stáva sa z toho... čo vlastne? Autorovi sa sem-tam darí vytvoriť hororovú atmosféru, kedy tušíme, že s bežným svetom niečo nie je v poriadku, že doňho prenikli nevysvetliteľné veci, ktoré ho chcú (a majú tú moc) vychýliť zo zabehaných koľají. Ale nie je toho veľa a zjavne mu o nejaký veľký (ani malý) horor vlastne vôbec nešlo. Väčšinu knihy som sa nudil. Spočiatku to nebolo najhoršie, pretrpel som aj vedecké kapitoly, ale od polovice som toho začal mať po krk, finále bolo útrpné a koncovka smiešna. Ak už nejakú japonskú Spirálu, tak mangu od Džundžiho Itóa. Je stokrát lepšia.

dana_vrana
30.10.2023 3 z 5

Pokračování, které nám znovu původní příběh rekapituluje a přidává do něj "vědecké" vysvětlení. Propojení paranormálních jevů s genetikou a virologií mi přišlo velmi zajímavé. Knížka se čte dobře, rozplétání šifer a detektivní práce hlavních hrdinů mě, stejně jako v předchozím díle, bavila. Závěr ve mně nevyvolal žádný wow efekt. Klidně by to mohl být úplný konec. Jsem proto zvědavá, kam nás zavede třetí kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Spirála v seznamech

v Právě čtených1x