KX-B neodpovídá přehled

KX-B neodpovídá https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63967/kx-b-neodpovida-63967.jpg 5 51 51

Pilot britského letectva vypravuje, jak probíhala válka v Anglii a po sestřelení v zajateckém táboře. Byl to československý pilot (1914 - 2003), válečný hrdina a později generálmajor v. v., který ve 2. světové válce létal v 311. československé bombardovací peruti RAF. Alois Šiška je nositelem řady vyznamenání, mezi které patří i nejvyšší státní vyznamenání České republiky, Řád Bílého lva III. třídy, in memoriam. Poděkování a čest jeho památce.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize KX-B neodpovídá. Přihlašte se a napište ho.

Canniosh
03.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Pěkně svižně odvykládaný celý válečný příběh pilota Šišky, kde zpočátku vás rychle uvede do děje i souvislostí jeho válečných počátků i cesty do Anglie, aby se pak příběh přibrzdil v rámci událostí ve člunu na moři. Po zatčení Němci pak příběh zase krásně plyne až do konce války. Za mě perfektní jednohubka, kterou jsem jedním dechem přečetl za jedno odpoledne, a takové mám rád.

jan.para
13.09.2022 5 z 5

Úžasná kniha, která Vás naprosto strhne. Jednoznačně nejsilnější část je na záchraném člunu v Severním moři. Knihu jsem přečetl jedním dechem.

Meda77
07.12.2021 5 z 5

Nádherná kniha, která kloubí literaturu faktu do příběhu s vyprávěným příběhem. Příběh, který by asi málokdo chtěl prožít, ale každý by ho chtěl slyšet vyprávět. S úctou 5starsů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha KX-B neodpovídá v seznamech

v Právě čtených1x