Kyselé třešně přehled

Kyselé třešně https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531918/bmid_kysele-tresne-65c87fe15ca54.png 5 582 582

Kyselé třešně série

Na jaře roku 1944 přichází do malotřídky v Lověšicích, malé železničářské vesničce u Přerova, nový učitel. Venkovská škola znamená pro Petra Skálu seznámení nejen s dětmi, ale také s jejich rodiči – zejména pak s vdovou Lotou Kiliánovou, maminkou osmileté Helenky. Jejich rodící se vztah, ale také Helenčin něžný dětský svět a láskyplné prostředí domova, se střetávají s krutou realitou válečných a poválečných dnů. Historické prameny, záznamy v kronikách, vzpomínky pamětníků – to všechno autorce dopomohlo k napsání strhujícího příběhu, postaveného na pravdivých základech. MP3 ke stažení.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kyselé třešně. Přihlašte se a napište ho.

cornetka
04.05.2024 5 z 5

“Střípky štěstí musí člověk sbírat i ve válce.

Autorka hezky popsala, jak byl život lidí ovlivněn druhou světovou válkou. Dokázala skvěle popsat atmosféru doby, náladu lidí a jejich vztahy. I když zuřila válka, museli své životy žít dál, nebylo na výběr.

Čtení to bylo tíživé, nelehké a smutné - obzvlášť konec byl hodně silný. Příběh je postavený na pravdivých základech a o to víc je děsivější.

Obálka není příliš výrazná, ale po obsahové stránce kniha dokáže zaujmout. Čtení stojí za to a určitě není pro každého. Pro mě to byl příběh z války, při jehož čtení mi nejednou šel mráz po zádech.

kaca1530
24.04.2024 4 z 5

Už se mi do podobné tématicky nechtělo, jelikož jsem podobně smutných knížek v poslední době přečetla až až. Jelikož mám babičku z Lověšic, nedalo mi to. A jelikož mám dědu z Dluhonic, budu v sérii i pokračovat. Knížka je hezky napsaná a je i obohacující, jen to budu muset proložit nějakým lehčím žánrem.

Janaves
20.04.2024 5 z 5

Krásný příběh, zároveň drsný a smutný. Konec se u mne neobešel bez slz.

Knižní novinky (41. týden)

04.10.2020

Kniha Kyselé třešně v seznamech