Lada u ledu přehled

Lada u ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461868/bmid_lada-u-ledu-VSv-461868.jpg 3 192 192

Ema Labudová na sebe upozornila prvotinou Tapetář, za niž byla nominována na Magnesii Literu v kategorii Objev roku. Svůj nový příběh přesunula z Anglie do Československa, z padesátých let na konec sedmdesátých. Tématem už není vztah mezi dvěma mladými muži, ale porucha příjmu potravy. Sedmnáctiletá Lada trpí anorexií. Nějaký čas trvá, než si rodiče všimnou, že výrazně zhubla – nebo spíš že je vyzáblá na kost. Začnou s domácí léčbou, Lada dokonce na čas skončí v nemocnici, neustále bojuje s odporem k sobě samé. Tahle situace ovlivňuje běžný chod rodiny, touha rodičů ji za každou cenu vyléčit, jakkoli sama nemá pocit, že by byla nemocná, v ní probouzí hlubokou nenávist. Postupně se vzpamatovává, ale postihnou ji psychické problémy. Sledujeme vývoj jejího prvního vztahu, který přeroste v manželství, pozorujeme přerod z dítěte v dospělou ženu, která zůstává nešťastná ve vlastním těle.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lada u ledu. Přihlašte se a napište ho.

stupidiack
03.09.2023 odpad!

Ani jsem nedočetla, což mluví za vše.
Skončila jsem ve čtvrtině knihy.
Příšerně nezáživné.

pakoshka
07.08.2023 2 z 5

Jsem myslela, že Ladu ani nedočtu a odložím ji hned na začátku. Podivná splácanina.

Vrbická1999
07.06.2023 3 z 5

Na knížku jsem byla zvědavá a musím říct, že první polovina mě opravdu bavila. Zajímal mě pohled na život očima mladé dívky, která trpí poruchou přijmu potravy a jídlo bere jako největšího nepřítele. Ale bohužel druhá polovina knihy se moc nepovedla. Příběhu nic nedala. Na hlavní hrdinku jsem, kvůli jejím rozhodnutím, měla vztek.
Co však musím ocenit je zajímavý styl psaní, který autorka zvolila.

Nový román nejmladší vítězky Literární ceny Knižního klubu

23.02.2021

Knižní novinky (7. týden)

14.02.2021

Kniha Lada u ledu v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech4x