Ledová pustina přehled

Ledová pustina https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123727/bmid_ledova-pustina-t70-123727.jpg 4 31 31

Měla to být největší a nejlépe připravená výprava v dějinách, s největším vědeckým týmem, jaký se kdy podobné cesty zúčastnil. Tragický osud lodi Karluk a zoufalé pokusy její posádky dostat se domů z bezútěšné Arktidy. Autorka čerpala z deníků těch, kteří byli zachráněni, kteří zahynuli, a dokonce i z rozhovoru s dosud žijícím účastníkem Kanadské arktické expedice.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Biografie a memoáry
Vydáno: , Metafora

The ice master , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ledová pustina. Přihlašte se a napište ho.

kalache
20.02.2022 5 z 5

...kdesi jsem četl,pokud se chceš účastnit maximálně zabezpečené výpravy,jeď se Scootem,chceš-li úspěch,přidej se k Amundsenovi,ale chceš-li se vrátit,vydej se na sever s Shackletonem.S vůdcem téhle výpravy nevim....

Arev122
29.02.2020 4 z 5

Kniha dle skutečných událostí- moc se mi líbila. Obdivuji všechny, kteří se vydali do mrazivých a nehostinných končin naší země.
Tato výprava do Antarktidy byla již od samého začátku nepříliš dobře připravena s nezkušenými námořníky i vědci na palubě. Po ztroskotání lodi se děj stává velmi dramatický, u většiny přeživších začínají převažovat špatné lidské vlastnosti ( lhostejnost, lakomost, neochota , neschopnost a pod.) a velké zdravotní problémy. Vše je doplněno autentickými fotografiemi.

MichelleS
13.08.2018 4 z 5

Pozoruhodná kniha o nepovedené arktické expedici, kde na neschopnost jedince a sobeckou honbu za slávou doplatila řada lidí. Lidé z Karluku jsou hříčkou přírody a jejich přežití (některých) dílem souhry náhod a osobní statečnosti několika z nich. Autorka použila velké množství pramenů a psala věrně podle nich. Trochu to bylo místy na škodu (např.množství přesunů mezi tábory, včetně časových údajů). Knihu bych neoznačila za dobrodružnou beletrii, ale za literaturu faktu, ale chápu, že takhle se asi líp prodává.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ledová pustina v seznamech

Arktida