Gestapo přehled

Gestapo
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12946/gestapo-12946.jpg 4 101 101

Legie prokletých série

Otřesný pohled do válečného týlu, kde si zbabělec hraje na hrdinu, a hlupák či vrah vzbuzují panický strach. A z bezcharakterních se stávají bezohledné zrůdy. Všichni však jen "plní rozkazy". A ti nejvíce postrádající svědomí vstupují do řad Gestapa, kde jsou přetaveni v lidské roboty určené k ničení podle rozkazů vůdce. A tak vojáci přicházející z fronty uvažují, zda by snad nebylo lepší se tam vrátit.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gestapo. Přihlašte se a napište ho.

ThomasRuhe
31.12.2023 4 z 5

Přestože autor připouští, že postavy i události v knize jsou smyšlené, tak mám pocit, že se určitě velmi blíží skutečnosti. Vojákům jsou Třetí říše i Führer úplně ukradení, chtějí akorát přežít. Nejlepší částí je určitě ta, kdy je poručík Ohlsen zatčen, uvězněn a vyslýchán Gestapem. Tady nesmyslnost a zoufalost situace dosahuje vrcholu. Beru to jako velice reálný pohled na stav německé armády i společnosti.

sighil
13.03.2021 odpad!

Fakt neskutečná zhovadilost. Chyba snad na každé stránce, nelogičnosti - voják 1 se chová jako hovado, napomíná ho voják 2, o stránku později se jako hovado chová voják 1 a voják 2 ho napomíná.

berry1009
11.05.2020 4 z 5

Kdybych měl říct jednu strašnou věc na druhé světové válce, byly by to praktiky tajné policie (je jedno, jestli německé či ruské). Kniha to popisuje tak, že se dokážete do té doby vcítit, což je i není dobře. Občas není příjemné číst.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Gestapo v seznamech

v Právě čtených3x