Legionář přehled

Legionář
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174263/bmid_legionar-Hmc-174263.jpg 4 86 86

V Teutoburském lese padnou římské legie do pasti Germánů. Jediný, kdo přežije, je legionář Titus a ten je jako otrok přidělen Marse, dceři náčelníka. Římané však naplánovali odvetu a jejich legie vyplení vesnici, kde Marsa žila v tajném milostném svazku s otrokem Titem. Karta se obrací: Marsha je teď válečnou kořistí a Titus se musí rozhodnout, koho zvolit.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Legionář. Přihlašte se a napište ho.

MaxQ
06.10.2023 5 z 5

Obával jsem se, že dostanu červenou knihovnu a kupodivu to bylo velmi dobré. I když kousek červené knihovny tam také byl. Určitě oceňuji načtení mnoha faktografických detailů a velké plus za akční a reálné popisy bitev. Jako bych byl mezi legionáři a držel těžký štít s nimi.

mallamut
11.07.2023 5 z 5

Vyborně bavila. Na tu to a další knihy p. Bureše mě přilákala jeho kniha Vitejte v Pekle.

Vestička
02.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Chlapům se budou jistě líbit popisy bitev. Ženský asi budou kroutit hlavou nad tím, jak hrdá dcera náčelníka vesnice mávla rukou nad vyvražděním a zotročením celého jejího kmene. A cupitala poslušně do Říma, strávit zbytek života v nějáké insule. A neodehrávala se ta slavná bitva v Teutoburském lese na našem území? Nikoliv u Rýna? Já věřím , že ano! Jednoduché čtení, až moc, knihu jsem si ani kupovat nemusela, ale špatná nebyla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Legionář v seznamech

v dalších seznamech1x

Řím doba římská legionáři legie

Roman Bureš
česká, 1975