Lekce chemie přehled

Lekce chemie https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469482/bmid_lekce-chemie-BpS-469482.jpg 4 497 497

Elizabeth Zottová je neobyčejná žena. Jenže je začátek šedesátých let a její výhradně mužský tým v Hastingsově výzkumném ústavu zastává nevědecký názor na rovnoprávnost. Až na jednu výjimku: Calvina Evanse, osamělého, geniálního, na Nobelovu cenu nominovaného záštiplného člověka, který se zamiluje – ze všeho nejvíc – do její mysli. A výsledkem je skutečná chemie. Stejně jako věda je ale i život nepředvídatelný. A proto se o pár let později Elizabeth Zottová ocitá v roli svobodné matky a vedle toho i nedobrovolné hvězdy Večeře v šest, nejoblíbenějšího amerického pořadu o vaření. Elizabethin neobvyklý přístup k vaření se totiž ukazuje jako revoluční. Přestože sledovanost jejího pořadu roste, ne všichni jsou nadšení. Zdá se totiž, že Elizabeth Zottová neučí ženy jen vařit. Vyzývá je, aby změnily status quo.... celý text

Literatura světová Romány Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Lessons in Chemistry , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lekce chemie. Přihlašte se a napište ho.

Anor505
10.05.2024 5 z 5

Tuhle knihu jsem měla v hledáčku dlouho, ale trošku jsem se bála, že mě zklame. První kapitola vypadala hodně slibně, jenže potom jsem se asi sto stran trochu trápila, ale pak příběh nabral druhý dech a já jsem si čtení začala konečně užívat.
Už dlouho se mi nestalo, že bych se takhle sžila s hlavní hrdinkou. Elizabeth byla svéráz, ale taky měla pevně dané morální hodnoty a velikou odvahu. V knize je hlavním tématem rovnost pohlaví - nejen ve vědě, ale i ve společnosti. A i když je děj zasazený do šedesátých let, tak některé problémy byly až nepříjemně současné. Vážných témat kniha otevírá víc, ale zároveň je odlehčuje inteligentní humor s trochou nadsázky.
Ve výsledku jsem velmi spokojená a knížku můžu doporučit.

Siora
07.05.2024 5 z 5

(SPOILER) Nejprve jsem viděla seriál. Ten se mi moc líbil, ale kniha byla něco jiného. Škoda, že tvůrci audiovizuálního zpracování některé postavy úplně změnili. Původní postavy mi tam zapadají lépe. Kéž tak mít tolik odvahy jako Elizabeth Zottová. A díky Bohu, že časy se mění...

Oli1104
05.05.2024 3 z 5

(SPOILER) Kniha rozhodne nebyla spatna. Cetla se dobre, o tom zadna. Mne ale strasne vadila ta krecovita snaha vpravit do knihy vsechny klise, ktere “dnes leti. Muzi jsou silenci, vrhajici se na zeny, zena je chudak atd.
Na serial se asi nepodivam, myslim, ze bych byla zklamana.
Za me 3-3,5 hvezdicek.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

Uteč, dokud můžeš, a další knižní novinky (4. týden)

22.01.2023

Vychází Jenom nestvůra, Jako stín a další knižní novinky (40. týden)

02.10.2022

Ocenění knihy (1)

2022 - Goodreads Choice Awards (Best Debut Novel)

Kniha Lekce chemie v seznamech

v Právě čtených12x