Merlinův les aneb Kouzelná vidina přehled

Merlinův les aneb Kouzelná vidina https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14512/bmid_merlinuv-les-aneb-kouzelna-vidina-It3-14512.jpg 4 86 86

Les mytág série

V těchto dnech stejně jako po celé věky byla Brocelinde strašným místem, pradávným temným lesem pokrývajícím mlžná údolí a zapomenuté kameny, plný skrytých jezer a záhadných houštin. Ačkoliv samotné jádro Broceliande nemohlo být nikdy objeveno, pach zkázy se šíří až k jeho okrajům a s ním se z něj sypou duchové jako listí na podzim. Je to ten les, kde podle pověsti usnul začarovaným spánkem Merlin, aby ho čarodějka Vivien mohla připravit o jeho magii… Martin a Rebecca uprchli před lesem už dávno. Ale když se o mnoho let později vrátili na pohřeb své matky, byli znovu lapeni do magické sítě lesa – do sítě zla, která drží místní vesničany ve svém sevření. A když se Rebecce narodil syn Daniel – nádherné, ale hluché a slepé dítě – zjišťuje, že je vtahována do děsivého světa ve kterém ztrácí schopnost zpívat a vidí jen podivné, tajemné stíny. Příběh je doplněn čtyřmi povídkami, které u nás vycházejí poprvé.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

Merlin's Wood , 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Merlinův les aneb Kouzelná vidina. Přihlašte se a napište ho.

AnoMANder
20.05.2024 4 z 5

Výborná kniha, hlavní příběh je hodně laděný do temna, tragický boj dvou mocných kouzelných bytostí, do kterého se přimíchají lidé. Má skvělou atmosféru, popisy, chytne za srdce.
Hodně se mi líbily krátké práce na konci knihy, velice zajímavá témata (např. Infantom, Zvíře, ....)

vlkcz
11.05.2023 5 z 5

Já jsem maximálně spokojen. Pravda, děj je přímočařejší než v předchozích dílech, není z Ryhopu, ale atmosféru má skvělou a i tématicky se do série hodí. Včetně přidaných povídek.

Luigi1
16.03.2021 5 z 5

Jsem moc rád,že jsem se pustil do tak krásného děje,který rozvíjel mou fantazii a různé myšleky,které jsem si představoval.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Merlinův les aneb Kouzelná vidina v seznamech

v dalších seznamech2x

mýty a legendy lesy jiné světy

Část díla

Robert Holdstock
anglická, 1948 - 2009
2015  82%Les mytág
1996  87%Les kostí (9 povídek)
2010  81%Avilion
1999  82%Merlinův les aneb Kouzelná vidina