Lesk a bída kurtizán přehled

Lesk a bída kurtizán https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3204/bmid_lesk-a-bida-kurtizan-6601c6d1e332b.jpg 4 304 304

Čtyřdílný román zobrazující spojení finančního světa (v podání bankéře Nucingena) s pařížským podsvětím. Lucien (hrdina z předchozích Balzacových Ztracených iluzí) se již naučil „umění žít“. Zůstal slabochem, který se žene pouze za milostným uspokojením nebo společenským úspěchem. Na jeho povahu doplácí i milenka Ester – kurtizána, kterou společenské podmínky vehnaly do role ženy obšťastňující mužskou společnost, jíž však hluboce pohrdá... 01-007-85... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Splendeurs et misères des courtisanes , 1847

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lesk a bída kurtizán. Přihlašte se a napište ho.

dalia1769
01.04.2024 3 z 5

Tomuto románu by velmi prospělo zkrácení. Je znát, že některé kapitoly autor zařadil, jen aby dosáhl většího počtu stran. Příběh je také překombinovaný, zahlcený postavami a oproti Otci Goriotovi se mi četl o dost hůř, mimo jiné i proto, že jsem si nedokázala žádnou z postav oblíbit. Název zní pikantně, ale skutečný obsah knihy takový vůbec není...

TaJeMa
15.01.2024 3 z 5

Bohužel opět nedočteno, poprvé jsem knihu odložila poměrně brzy, tak jsem se rozhodla dát tomu druhou šanci. Došla jsem dál, ale prostě jsem se opět neprokousala.
Když už se příběh konečně usadil v jedné linii a měla jsem radost, že jsem ten nudný začátek zvládla, tak po několika stránkách se dějová linka opět rozvětvovala a začala jsem se pomalu v ději ztrácet. Marně jsem spoustu stran čekala na návrat k původní linii, ale další seznámení se s osobami, které budou určitě hrát svou roli, mě prostě odradilo.
Mám ráda klasickou literaturu, vyhledávám ji a dávám přednost před moderní literaturou, ale tady jsem ztratila trpělivost.
Kniha musí bavit, je tolik nepřečteného, že je potřeba si říct, zda pokračovat, či zda otevřít jiný příběh.

marcela3655
24.10.2023 5 z 5

Hezká klasika

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lesk a bída kurtizán v seznamech

v Právě čtených8x

19. století Francie francouzská literatura realismus (literatura)

Honoré de Balzac
francouzská, 1799 - 1850