Léto na krásném bílém koni přehled

Léto na krásném bílém koni
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19434/bmid_leto-na-krasnem-bilem-koni-MBc-19434.jpg 4 164 164

Kniha je souborem povídek vypovídajících o autorově dětství a dospívání. Velmi vtipně jsou zde podány příhody ze školy (První den ve škole), s kamarády (Léto na krásném bílém koni) i dospělými (Rozhovor s otcem). Jsou zde vylíčeny problémy dětství dětskýma očima a problémy dospívání očima dospívajícího mladého muže. Věc, která se dospělému zdá banální, je zde pro šestiletého kluka neřešitelným problémem a naopak. Je to zajímavé srovnání životů různých lidí a generací. Ilustroval Jiří Vančura.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Práce

My name is Aram - Little Children - Dear Baby , 1978

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Léto na krásném bílém koni. Přihlašte se a napište ho.

Majto
08.04.2024 5 z 5

Druhý kontakt s tvorbou autora má za následok ešte väčšie pohltenie jeho obrazmi, hoci veľa z poviedok už mi pred zrakom fantázie defilovala. Nič to nemení na tom, že čaro ponúkaných obrázkov, vôní a zvukov dokáže pohltiť podobne ako u neznámych kúskov. Nasli by sa tu aj slabšie kúsky, no posledné 2 poviedky má absolútne pohltili, čistá esencia krásy. Myslím, že sa chcem ponoriť do autorovho sveta hlbšie. Už teraz ho v osobnom rebríčku dávam na roveň Jacka Kerouaca.

špulo
06.12.2023 5 z 5

Kedysi môj prvý Saroyan. Ešte na gympli. Rozžiaril moju tínejdž dušu a nasmeroval moje literárne oko novým smerom. Nejde o veľký mocný intelektuálny zážitok. Je to ako keď vás niekto počas hnusne upršaného uzimeného dňa chytí za ruku, priloží si ju k lícu a usmeje sa na vás. A žmurkne ;))

Pebra
10.08.2022 5 z 5

Nádherná jízda na krásném bílém koni.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Léto na krásném bílém koni v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x